16/06/2023
‼️Dragi_e obiskovalci_ke, ljubitelji_ce kulture!
Kulturne ustanove na območju Židovske ulice – GT22 , Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor , Fotoklub Maribor in Fotogalerija Stolp , Društvo likovnih umetnikov Maribor in Galerija DLUM ter Mladinski kulturni center Maribor in Galerija Media Nox –, povezane v iniciativo Kulturna četrt Židovska, smo vas želele v sklopu vseslovenske Poletne muzejske noči 🦉✨ povabiti na »najlepši balkon našega mesta«.
V soboto, 17. junija, smo načrtovali 𝗣𝗼𝗹𝗲𝘁𝗻𝗶 𝘃𝗲č𝗲𝗿 𝗻𝗮 Ž𝗶𝗱𝗼𝘃𝘀𝗸𝗶, v sklopu katerega smo nameravali vrata odpreti med 18. in 24. uro in vas povabiti na večerno-nočni ogled naših aktualnih razstav.
Vendar smo se odločili, da sledimo nekaterim mariborskim organizacijam ter dogodek 𝗢𝗗𝗣𝗢𝗩𝗘𝗠𝗢 v znak solidarnosti z mariborskimi nevladnimi organizacijami s področja kulture, ki zaradi zmanjšanega občinskega financiranja, ki predstavlja še dodaten udarec ob vseh podražitvah, ne bodo mogle izvesti že načrtovanih programov.
Ob tem se opravičujemo organizatorjem Poletna muzejska noč , ki že od leta 2003 na junijski večer v muzeje in galerije privabi obiskovalce vseh starosti.
Upamo na razumevanje, podporo in ponovno sodelovanju v letu 2024. Upamo, da bo to mariborski kulturi bolj naklonjeno, saj z nižanjem sredstev za kulturo niso prikrajšane zgolj kulturne organizacije. Brez kakovostnih vsebin bodo ostali občani, občanke, obiskovalci in obiskovalke Maribora.