19/04/2016
Tole mi drži vodu ;)
* Kaj se zgodi, če pijemo veliko vode?
“Veliko vode razredči veliko elektrolitov. Voda torej pride v krvni obtok, kjer so tudi kalij, natrij, magnezij in drugi elektroliti, ki jih potrebujemo za normalno delovanje. Ko se potimo, na primer med telesno vadbo, ne izgubljamo le vode, ampak tudi minerale. Nato pa pijemo še vodo in izgubimo še več elektrolitov. Vsako leto se dogaja, da po dolgih tekaških ali kolesarskih tekmah nekaj ljudi umre preprosto zaradi tega, ker po tekmi pijejo vodo. To se zgodi, ker je telo izgubilo preveč elektrolitov. Če bi po tekmi zaužili lubenico, ne bi umrli, kajti dobili bi popolno vodo skupaj z elektroliti. Ampak pojesti bi morali celo lubenico, ne samo košček. Sploh pa bi se morali vprašati, če je res naravno, da se športno udejstvujejo pri 40 stopinjah Celzija. Če bi poslušali svoje telo, bi raje počivali v senci. Vsaka žival bi to storila. Človek pa si povzroča težave, ker ne posluša svojega telesa.”
http://aljatasi.com/2014/05/manj-jes-dlje-zivis/
Post je najboljši način, da se telo pozdravi in očisti strupov, je prepričan Loren Lockman, ki je v svojem centru Tanglewood na Kostariki pri postenju samo ob vodi v 20 letih pomagal že več kot 1500 ljudem. Kadar se ne posti, uživa predvsem sadje in enostavne solate. Sadežem, kot so paradižnik, kuma…