31/07/2016
Draga ''iuby'' fii barbat nu ''fripturist''!
In speranta ca toti ''iuby'' care se recunosc in povestea asta se vor schimba sau isi vor lua talpasita,imi permit cu umilinta sa dau cateva sfaturi tuturor iubitilor de modele de videochat:
Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa stii ca prietena/iubita ta nu este proprietatea ta.
Daca stai acasa si nu ai servici ar trebui sa te gandesti serios sa-ti cauti unul sau sa faci niste cursuri de reorientare sau sa incerci vreo postliceala,facultate,etc.
Daca totusi nici una dintre variantele propuse de mine nu-ti surad atunci fa-o sa se simta regina acasa,fa-i mancare,spala vasele,asteapt-o cu o vorba buna,nu o intreba de zece mii de ori pe seara ce a facut la servici,doar stii ce face!
Nu o teroriza cu zece mii de telefoane pe zi,mesaje sau whatsapp,ii va afecta atentia si implicit incasarile,bugetul va scadea,ea va deveni deprimata si ghici ce se v-a intampla?:)O sa va iubiti pe burta goala si nu este o senzatie tocmai placuta.
Mai trebuie sa stii ca un model de videochat de succes va trebui sa investeasca constant in imaginea ei,trebuie sa-si cumpere haine,pantofi,machiaje,are nevoie de bani de coafor,unghii si alte treburi femeiesti altfel se va intampla acelasi proces de mai sus,incasarile vor scadea si iar o sa aveti parte de iubire pe burta goala.
Cardul de salariu ii apartine si trebuie sa stea la ea in gentuta,buzunar sau unde vrea sa-l tina nicidecum la tine sub pretexul ca este ''cheltuitoare''.Videochatul este o afacere in care trebuie sa investesti constant,masina sau motocicleta visurilor tale mai poate astepta:)
Crizele de gelozie nu au ce cauta intr-un cuplu in care unul dintre parteneri lucreaza in domeniul adult,maicute gasesti la manastire si femei usoare si la ghiseul bancar,deci fii smart ca tara geme de prosti.
Nu incerca sa-i impui limite sau sa-i faci previziuni ale viitorului,este posibil sa nici nu mai faci parte din el,incerca doar sa fii barbatul de care are nevoie fara sa o sufoci cu ''grija'' ta,cred ca orice om stie ce este mai bine pentru el,impunerea va duce la frustrare si in final la destramarea relatiei.
Am si pentru fete cateva sfaturi:
Daca va recunosteti partenerul in povestea de mai sus rupeti relatia pana nu devine prea serioasa,incercati sa-l schimbati si sa va impuneti propriile reguli,genul asta de barbat il gasiti pe toate drumurile,nu este nevoie sa va simtiti vinovate cand ii faceti bagajele,daca nu se schimba la prima discutie nu se va schimba niciodata iar voi nu o sa va puteti trai viata asa cm vreti.Nu acceptati sa fi-ti santajate,terorizate sau mai rau maltratate doar pentru ca nu sunteti vanzatoare la Mall(nu ca as avea ceva cu meseria respectiva,este doar un exemplu).
Profitati de sansa pe care o aveti cat timp puteti si faceti-o cat mai bine pentru ca azi este maine este posibil sa nu mai fie,iubi gasiti oricand si oriunde.Iubirea nu inseamna control,inseamna incredere,respect,ajutor si intelegere de la partenerul de viata.
''Aşteapt-o, doar, cu sufletul curat,când visul şi dorinţa-ţi împlini-va,să spui: a meritat c-am aşteptat!''