Studio Baletowe Pas de Deux powstało w roku 2011 roku z myślą o najmłodszych dzieciach
Drodzy Rodzice ! Przy wyborze dodatkowych zajęć dla naszych pociech należy pamiętać o tym, iż taniec posiada ogromne walory wychowawcze oraz terapeutyczne. Uczy współodpowiedzialności, dyscypliny oraz koncentracji uwagi. Przynosi satysfakcję z wykonanej pracy jak również
pomaga w realizacji artystycznych mar
zeń. W studio Pas de Deux dzieci mają możliwość zaprezentować się, podczas lekcji pokazowych, które organizowane są trzy razy do roku. Drodzy rodzice dajcie szanse dzieciom i przyprowadźcie na spotkanie z Terpsychorą. Grafik zajęć
PONIEDZIAŁEK
16.15-17.00 dziewczynki w wieku od 3 do 5 lat
17.00-18.30 dziewczęta zaawansowane w wieku od 7 -10 lat
WTOREK
16.15-17.00 dziewczynki 4-6 lat
17.00-18.00 dziewczynki 6-8 lat
Kilka słów o nas
Zajęcia w Pas de Deux prowadzi Aleksandra Goździk absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Swą przygodę z tańcem rozpoczęła jako czteroletnia dziewczynka uczęszczając na ogniska baletowe. Mając 10 lat zdała egzaminy do szkoły baletowej w Gdańsku i na dobre związała się z tą sztuką. Jako uczennica szkoły brała udział w spektaklach baletowych Opery Bałtyckiej: "Jezioro Łabędzie", "Giselle". Po ukończeniu szkoły podpisała angaż na stanowisko koryfejki w Operze Bałtyckiej. Brała udział w całym repertuarze operowym i baletowym:" Córka źle strzeżona", "Spartakus", "Gajane", Jezioro Łabędzie", "Anna Karenina" ,"Pan Twardowski", "Giselle", " Zemsta Nietoperza", "Orfeusz w Piekle", "Baron Cygański", "Halka", "Straszny Dwór" i wiele, wiele innych spektakli które można by jeszcze długo wymieniać. Równocześnie podjęła pracę pedagoga tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku jak również pogłębiała swą wiedzę zaocznie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego - Sekcji Nauczycielskiej Tańca. Tytuł magistra sztuki otrzymała w 1984 roku. Z młodzieżą w szkole pracuje od ponad 30 lat. Przygotowuje dzieci do występów szkolnych, koncertów, konkursów i egzaminów. regularnie uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach i seminariach pogłębiając tym samym swoja wiedzę. W 2003 roku otrzymała tytuł nauczyciela dyplomowanego. Od pięciu lat prowadzi zajęcia z dziećmi w formie ognisk baletowych. Co wiąże się ze zdobytym doświadczeniem. Wielu jej wychowanków rozpoczynając przygodę z tańcem nie wyobraża sobie życia bez niego i na stałe się z nim wiąże. Zdają egzaminy do szkoły i wstępują w szeregi uczniów gdańskiej baletówki. Rozpoczynają swoją przygodę z tą bardzo trudną ale jakże piękną dziedziną sztuki. Inne dzieci traktują taniec jako przyjemność i terapię. Tańcząc uczą się i bawią co przynosi im satysfakcję i zadowolenie.