04/05/2026
Za nami piękne obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Miejsko-Gminnego Dnia Strażaka 🇵🇱🚒
Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków, a następnie na Rynku Miejskim złożono kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd historii i tym, którzy ją tworzyli.
Dalsza część uroczystości na Placu Sikorskiego wypełniona była wystąpieniem Burmistrza Pyzdr oraz akademią przygotowaną przez uczniów Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie.
Szczególną atmosferę stworzył uroczysty przemarsz z udziałem przedstawicieli samorządu, delegacji, strażaków, młodzieży szkolnej i mieszkańców. Całości towarzyszyła Pyzdrska Orkiestra Dęta , a przemarsz dzieci z flagą był jednym z najbardziej zapamiętanych momentów.
Dodatkowo zaprezentowano sprzęt zakupiony w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej. Uczestnicy mogli także skorzystać z przygotowanej przez OSP Pyzdry komory dymnej i wodnego toru przeszkód, a na wszystkich czekały kiełbaski z grilla serwowane przez OSP Wrąbczynek.
Dziękujemy za wspólne świętowanie!