ETNO BZiK

ETNO BZiK Tworzę z pasją, grając w kolory, bawiąc się włóczką, sznurkiem i tkaninami, odczarowując coś, co nam w duszy gra. Zapraszam i pozdrawiam Cię etnobzikowo :)

Z przyjemnością zrealizuję Twój najbardziej zbzikowany pomysł.

Ahoj Kochani w niedzielę 💚🤍🖤🧡.Teraz Tromsø to moje ulubione miasto w Norwegii a moim ulubionym ptakiem stał się maskonur...
14/06/2026

Ahoj Kochani w niedzielę 💚🤍🖤🧡.

Teraz Tromsø to moje ulubione miasto w Norwegii a moim ulubionym ptakiem stał się maskonur 🥰.
Od ponad 30 lat nie kupiłam sobie żadnego pluszaka ale ten skradł moje serce na statku Havila Pollux.
Niestety nie miałam okazji zobaczyć na żywo, bo nie było czasu, żeby wybrać się na wyspę Sommarøya ale może w przyszłości się uda.

Dziennik wdzięczności od Izy Wdzięcznopis - Dziennik Wdzięczności oczywiście towarzyszył mi w podróży i jest w nim dużo wdzięczności, np. za przekroczenie koła polarnego, białe noce i brodzenie w wodach Morza Norweskiego, spróbowanie suszonego dorsza i za główny punkt programu: delektowanie się na śniadanie norweskim specjałem - brązowym serem.

Przed wyjazdem najbardziej nakręciłam się na Krysie (krykkje - po norwesku mewa trójpalczasta) po przeczytaniu książki Ilony Wiśniewskiej “ Hjem”.
Krysie były wszędzie a najbliżej naszego hotelu. Zobaczyłam też krysiowe hotele. Więcej relacji wkrótce.

Niektóre zdjécia zrobione z okna hotelowego po północy 😁. Ciekawa jestem, czy zgadniesz, które to?

Przyjemnego popołudnia, ściskam 😘!
______________________
Follow 👉 💚
Tag 👉 kreatywnaśroda_etno 👉
👉 10 - 14.06 👉 🫶
_______________________________


Ahoj w czwartek w   w temacie   💚. Dopadła mnie awaria aplikacji na tablecie, więc wrzucam post dopiero dziś. Niestety s...
11/06/2026

Ahoj w czwartek w w temacie 💚.

Dopadła mnie awaria aplikacji na tablecie, więc wrzucam post dopiero dziś.
Niestety storików narazie nie będzie, więc uzbrójcie się w cierpliwość. Postaram się do Ciebie zajrzeć i pokomentować. A tymczasem lecę do dziennika wdzięczności od Izy Wdzięcznopis - Dziennik Wdzięczności , żeby nadrobić zaległości.

Irysy już dawno przekwitły ale były wyjątkowo piękne w tym roku.

Dobrego czwartkowego popołudnia, ściskam 😘.

Ahoj Kochani w poniedziałek 😘💗.Oto tematy na czerwiec. Na pierwszej fotce wącham kwiaty czeremchy amerykańskiej. To już ...
01/06/2026

Ahoj Kochani w poniedziałek 😘💗.

Oto tematy na czerwiec.
Na pierwszej fotce wącham kwiaty czeremchy amerykańskiej.
To już ostatni moment, żeby je zebrać i zrobić nalewkę przeciwko kleszczom.

Dobrego poniedziałku i reszty tygodnia . Buziole 😘.
_____________________
Follow 👉
Tag 👉 kreatywnaśroda_etno 👉
👉 1 - 7.06 👉 KWIATOWE LOVE 🌸
_______________________________

.kaca_jasic
al

















and.my.life

k _we


zwierzecy
pesymista



Ahoj Kochani w środę w   w temacie   🐈.📘Dziś polecajka książkowa: “Zaleca się kota” japońskiej autorki Shō Ishidy. To pi...
27/05/2026

Ahoj Kochani w środę w w temacie 🐈.

📘Dziś polecajka książkowa: “Zaleca się kota” japońskiej autorki Shō Ishidy. To pierwsza z tryptyku, która przenosi nas w półbaśniowy świat kototerapii. Książka bawi, zaskakuje i pozwala dostrzec drobne psychologiczne triki, które mogą poprawić nasze relacje w codziennym życiu i pozwolić nam wyjść z nużącej nas często strefy komfortu.

🐈 Uwielbiam koty i można wręcz powiedzieć, że jestem kocią mamą.
Od 4 lat w naszym domu nie ma już kota, po tym jak odeszła nasza ukochana Piszczaczka, miała prawie 18 kocich lat.
Teraz głaszczę wszystkie przychodzące koty sąsiadów i fotografuje wszystkie spotkane na mojej trasie biegowej. Niebawem kocia galeria.
A Ty wolisz w domu psy czy koty? Czy też obydwa?

🌸 Na fotkach kwiaty pigwowca japońskiego, które niestety już dawno przekwitły.
Ułożyłam je w serduszko. Wszyskiego dobrego dla wszystkich ludzkich, kocich i pieskowych Mam 🩵🩵🩵!

Miłej środy, ściskam, miau 😽🐈🐾🐾.🐾🐾.
_________________________________________
Follow 👉 🩵
Tag 👉 KREATYWNA ŚRODA ETNO 👉
👉 27 - 31.05 👉 KOCIE INSPIRACJE 🐈
_______________________________________

pesymista al

















and.my.life

k _we


zwierzecy
pesymista

r.design



🩷🩷🩷
25/05/2026

🩷🩷🩷

Ahoj Kochani w piątunio 💚.🦴 Takie są propozycje eko zabawek na moich warsztatach na jutrzejszym wydarzeniu w bibliotece ...
22/05/2026

Ahoj Kochani w piątunio 💚.

🦴 Takie są propozycje eko zabawek na moich warsztatach na jutrzejszym wydarzeniu w bibliotece w Gliwicach Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach . Ciekawa jestem, który projekt wybierzesz a może zaprojektujesz coś własnego?

✂️ Do Twojej dyspozycji będzie masa bawełnianych i wełnianych tkanin i sznurków. Będzie można popracować nożyczkami, igłą, szydełkiem lub tylko rękami.

❓Zabawki już szaleją, nawet literka “B” stanęła do góry nogami a jedna z zabawek całkiem się schowała 😁. Kto zgadnie co to za gość się schował i przyjdzie w godz. 10 - 14 na moje warsztaty dostanie jegomościa w prezencie. Na odpowiedzi czekam dziś do godz. 23.00. Napisz odwowiedź tu w komentarzu lub w DM do ETNO BZiK . Powodzenia i do zobaczenia jutro!

Dobrego piątkowego popołudnia i reszty weekendu, ściskam 🤗.
______________________
Follow 👉 💚
Tag 👉 KREATYWNA ŚRODA ETNO 👉
👉 20 - 24.05 👉 DLA ZIEMI ♻️
_________________________________

.kinga


fier.gardenhome foto

al


Ahoj Kochani w środę w   w temacie   🐝.Dziś Światowy Dzień Pszczół i wierzcie mi jak miło było popatrzeċ jak mnóstwo owa...
20/05/2026

Ahoj Kochani w środę w w temacie 🐝.

Dziś Światowy Dzień Pszczół i wierzcie mi jak miło było popatrzeċ jak mnóstwo owadów urzędowało dziś w mojej ogrodowej jadłodajni.
Wyjątkowo pięknie zakwitły w tym roku wszystkie moje rododendrony 🌸🩷.

Na pierwszych fotkach mała prezentacja z czym pojawię się na etnobzikowych warsztatach w najbliższą sobotę w Gliwicach w ramach wydarzenia z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Jestem szalenie ciekawa, czy uczestnicy będą chcieli stworzyć swoje własne projekty, czy też wybiorą opcję skorzystania z moich szablonów.

Miłego środowego wieczoru, ściskam 🌸🩷😘.
_______________________________________
Follow 👉 🩷
Tag 👉 KREATYWNA ŚRODA ETNO 👉
👉 20 - 24.05 👉 DLA ZIEMI 🐝
_______________________________________
pesymista al

















and.my.life

k _we


zwierzecy
pesymista

r.design



Ahoj Kochani w niedzielę 💛🩷.U nas cały weekend zapadany, był krótki spacer do pobliskiego w niewielkim deszczu, spotkany...
17/05/2026

Ahoj Kochani w niedzielę 💛🩷.

U nas cały weekend zapadany, był krótki spacer do pobliskiego w niewielkim deszczu, spotkany zajączek, wielkie ślimaki winniczki i poznana nowa roślinka: ostropest plamisty (na ostatniej fotce).

A tymczasem dzielę się z Tobą weselszymi kadrami z bukietem z tamaryszkiem, lilakami i gorczycznikiem pospolitym (przedostatnia fotka).

Przyjemnego popołudnia, ściskam 😘!
______________________
Follow 👉 🩷
Tag 👉 👉
👉 13 - 17.05 👉 🫶
_______________________________


Ahoj Kochani w środę w   w temacie   🫶.Dzielę się z Tobą ostatnimi narcyzami w tym roku. Jestem niezmiennie wdzięczna za...
13/05/2026

Ahoj Kochani w środę w w temacie 🫶.

Dzielę się z Tobą ostatnimi narcyzami w tym roku. Jestem niezmiennie wdzięczna za ogrom cudownych kwiatów, które spotykam po drodze na mojej trasie biegowej 10 km + do Ćwiklic. Dziś w końcu po długiej przewie zrobię kolejny wpis do dziennika wdzięczności od Izy Wdzięcznopis - Dziennik Wdzięczności . Tyle jest wokół cudowności wokół, że poszedł trochę w odstawkę 😁.
W tym miesiącu zrobiłam już 71 km biegowych, brawo ja 👏💪💪!

Miłego środowego wieczoru, ściskam 🌼💛😘.
_______________________________________
Follow 👉 💛
Tag 👉 KREATYWNA ŚRODA ETNO 👉
👉 13 - 17.05 👉 WDZIĘCZNOŚĆ 🫶
_______________________________________
pesymista al

















and.my.life

k _we


zwierzecy
pesymista

r.design



Ahoj Kochani we wtorek 😘💚💚💚.Dziś post, który miał być wczoraj ale się nie udało. I dobrze, bo dziś spotkała mnie wielka ...
12/05/2026

Ahoj Kochani we wtorek 😘💚💚💚.

Dziś post, który miał być wczoraj ale się nie udało.
I dobrze, bo dziś spotkała mnie wielka i przemiła niespodzianka - przyszła moja nagroda od .pl i to dużo większa niż się spodziewałam. Miała być tylko Matcha Latte a tu takie dodatkowe Cudeńka. Jestem bardzo wdzięczna, dziękuję 💚💚💚! Będę jutro testować 😋.

Górskie kadry pochodzą z krótkiej niedzielnej wycieczki na Trzy Kopce Wiślańskie. Wysokość nieduża ale za to po drodze i na górze niesamowite widoki.
Dodatkowa nadprogramowa atrakcja to pomnik przyrody - klon zwyczajny.
Niestety nie wiem jak stary i jakie ma obwód, bo nigdzie nie znalazłam takiej informacji.

Nie wiem czy “Telesforówkę” można nazwać prywatnym schroniskiem czy przytuliskiem, bo na dzień dobry cała masa tabliczek z różnymi zakazami 🤣, więc niekoniecznie polecam.

Dobrego wtorkowego wieczoru i reszty tygodnia . Buziole 😘.
_____________________
Follow 👉 💚
Tag 👉 kreatywnaśroda_etno 👉
👉 13 - 17.05 👉 WDZIĘCZNOŚĆ 🫶
_______________________________

al

















and.my.life

k _we


zwierzecy
pesymista



Adres

Pszczyna
43-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 17:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy ETNO BZiK umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do ETNO BZiK:

Udostępnij