14/06/2026
Ahoj Kochani w niedzielę 💚🤍🖤🧡.
Teraz Tromsø to moje ulubione miasto w Norwegii a moim ulubionym ptakiem stał się maskonur 🥰.
Od ponad 30 lat nie kupiłam sobie żadnego pluszaka ale ten skradł moje serce na statku Havila Pollux.
Niestety nie miałam okazji zobaczyć na żywo, bo nie było czasu, żeby wybrać się na wyspę Sommarøya ale może w przyszłości się uda.
Dziennik wdzięczności od Izy Wdzięcznopis - Dziennik Wdzięczności oczywiście towarzyszył mi w podróży i jest w nim dużo wdzięczności, np. za przekroczenie koła polarnego, białe noce i brodzenie w wodach Morza Norweskiego, spróbowanie suszonego dorsza i za główny punkt programu: delektowanie się na śniadanie norweskim specjałem - brązowym serem.
Przed wyjazdem najbardziej nakręciłam się na Krysie (krykkje - po norwesku mewa trójpalczasta) po przeczytaniu książki Ilony Wiśniewskiej “ Hjem”.
Krysie były wszędzie a najbliżej naszego hotelu. Zobaczyłam też krysiowe hotele. Więcej relacji wkrótce.
Niektóre zdjécia zrobione z okna hotelowego po północy 😁. Ciekawa jestem, czy zgadniesz, które to?
Przyjemnego popołudnia, ściskam 😘!
______________________
Follow 👉 💚
Tag 👉 kreatywnaśroda_etno 👉
👉 10 - 14.06 👉 🫶
_______________________________