Damian tworzy.

Damian tworzy. Strona z moim rękodziełem. Jeśli coś Ci się podoba, chcesz mieć czy komuś podarować, zapraszam do kontaktu :)

Moja najcudniejsza córeczka:Hejka Kochani, tu ja, Łucyjka 😃🦆Kto by pomyślał, że minął już prawie rok od mojego pierwszeg...
09/01/2024

Moja najcudniejsza córeczka:

Hejka Kochani, tu ja, Łucyjka 😃🦆

Kto by pomyślał, że minął już prawie rok od mojego pierwszego listu do Was, co?

Pomyślałam, że w związku z tym, czas na krótką aktualizację tego, jak się mam 😉

Niedawno (4 stycznia) skończyłam 2 lata! 🕯️🕯️

Dzięki otaczającej mnie z każdej strony miłości i życzliwości rosnę, rozwijam się i zdrowieję (na miarę swoich możliwości 😉).

W tym roku moje życie zmieniło się o 180° - dosłownie - bo z pozycji leżącej, po regularnych ćwiczeniach, w końcu osiągnęłam pozycję czworaczą 🦀

Mam teraz nowe spojrzenie na świat 😃 ale wciąż tylko jednym okiem 😉 tu nic się nie zmieniło, moje lewe oko jest niewidzące.

Z kolei prawe, co pewnie już zauważyliście, wymaga korekcji widzenia, stąd moje okularki.

Mam nadzieję, że w tym roku stanę na własnych nogach, a potem pobiegnę 🤗

Nadal w większości jestem karmiona przez zaworek w moim brzuszku, ale coraz częściej próbuję jeść buzią i kto wie, może kiedyś zupełnie przestawię się na taki sposób jedzenia, ale jeszcze nie jestem na to gotowa.

Jak sami widzicie mam dużo powodów do wdzięczności ☺️

Martwię się tylko trochę, bo w marcu czeka mnie jeszcze jedna operacja - zamknięcie przepukliny brzusznej.

Niby wiem, że za mną już 12 zabiegów, w tym 6 poważnych operacji (2 na sercu), ale każda taka interwencja, to przerwa w rozwoju, a ja i tak mam zaległości.

I pobyt w szpitalu...przywołuje trudne wspomnienia i budzi niepokój mój i moich najbliższych, bo to jednak operacja.

Ale dziś, pisząc do Was ten list, jestem w ciepłym domu z kochającymi rodzicami, na martwienie się jeszcze przyjdzie czas.

PS Ach, prawie bym zapomniała, rodzice mówią, że zaczął się nowy okres rozliczeniowy (podobno Wy będziecie wiedzieli o co chodzi) i żebym zapytała czy może macie chęć w tym roku wesprzeć mnie swoim 1,5%?

To właśnie dzięki temu 1,5% i Waszym darowiznom byłam w stanie przez ostatni rok korzystać z prywatnej rehabilitacji 3 razy w tygodniu i kupować potrzebne sprzęty, jak na przykład robione na miarę ortezy, w których teraz uczę się stać 🤗 A to tylko niewielka część tego, co od Was otrzymuję ❤

Z góry dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie! 🤗

Pióra typu cygaro dla biura architektonicznego. W skuwce złote emblematy z grawerowanym logo.Wykorzystane gatunki to dąb...
15/12/2023

Pióra typu cygaro dla biura architektonicznego.
W skuwce złote emblematy z grawerowanym logo.
Wykorzystane gatunki to dąb, jesion, brzoza i buk.

Korpusy malowane i lakierowane.

Jak wam się podoba takie malowanie?
Ja zamierzam więcej z tym poeksperymentować, bo to baaaardzo ciekawy sposób wykańczania.

Pióro z drewna ryglowanego jesionu wędruje na licytację dla Oliwki - koleżanki naszej Łucji z Centrum Zdrowia Dziecka. O...
26/11/2023

Pióro z drewna ryglowanego jesionu wędruje na licytację dla Oliwki - koleżanki naszej Łucji z Centrum Zdrowia Dziecka. Oliwia urodziła się z wadą serca i atrezją przełyku, tak jak moja córcia, prócz tego ma jeszcze wyłonioną tracheotomię oraz wrodzoną wadę rączki. O tę rączkę walczymy obecnie.

O samym piórze: jedno z większych, zrobionych przeze mnie (waga pustego 59g, długość 146mm) , stalówka dwutonowa (srebrno-złota). Ryglowany jesion to takie dość niesamowite drewno, które bardzo mieni się w zależności od kąta padania światła. To piękny i bardzo ciekawy efekt.

Zapraszam serdecznie do udziału w licytacji na moim profilu FB: Damian Kaczor

Długopis 100% żywica epoxy. Bardzo mnie rajcują możliwości eksperymentowania z wyglądem i wzorami, jakie daje żywica epo...
30/07/2023

Długopis 100% żywica epoxy.
Bardzo mnie rajcują możliwości eksperymentowania z wyglądem i wzorami, jakie daje żywica epoksydowa. Trochę pigmentów, cierpliwości, odpowiednie proporcje i można się naprawdę pobawić.
Tutaj limonkowa zieleń i czarny perłowy odlane w stadium bardzo silnego zżelowania.
Takie kolory mogłyby być na płycie „Toxic” Britney 😉
Znaczy podobno wydała kiedyś taką płytę, nie wiem…kolega mi mówił😁😁

Stół kawowy z dębu.Przyjechał do mnie jako plaster, gotowy na życiowe zmiany. Zmęczony suszeniem i sezonowaniem, wypaczo...
25/07/2023

Stół kawowy z dębu.
Przyjechał do mnie jako plaster, gotowy na życiowe zmiany. Zmęczony suszeniem i sezonowaniem, wypaczony i popękany. Współpracował bardzo chętnie, wdzięcznie poddając się obróbce i ucząc mnie zupełnie nowych rzeczy.
Finalnie, ozdobiony kokardami na pęknięciach i dopełniony żywicą w ciepłych, perłowych brązach połyskuje szlachetną satyną w salonie, w warszawskich Ząbkach 🙂

Średnica 90cm, grubość blatu 5cm. Wykończenie-lakier PU półmat.

Jeśli ktoś nie obejrzał wczorajszej rolki, to zapraszam do nadrobienia: nagrałem jak wykonuję blanki z takim wzorem, jak...
22/07/2023

Jeśli ktoś nie obejrzał wczorajszej rolki, to zapraszam do nadrobienia: nagrałem jak wykonuję blanki z takim wzorem, jaki jest na tym piórze.

A wzór to bardzo klasyczny, spokojny i stonowany. Biurowo/biznesowy chciałoby się rzec. Choć i w ekscentrycznej dłoni będzie dobrze pisał. No wszechstronny po prostu 😁
Ciemne pasy to orzech amerykański pocięty na różne szerokości. Jasne pasy to klon (od strony klipsu) a te ciut ciemniejsze, różowawe, to jesion (okolice środka korpusu).
Jak widzieliście na ostatniej rolce - mam jeszcze 4 blanki z takim wzorem, więc nie ma problemu z kolejną sztuką. A może długopis w taki wzór?
Chyba wiem, od czego zacznę kolejny tydzień.

Dobrego weekendu Mordeczki! 😉😉😁

Brat długopisu z płatkami chabru. Ten także jest z białej żywicy i ma płatki złota a kwiaty które do niego dołożyłem to ...
20/07/2023

Brat długopisu z płatkami chabru. Ten także jest z białej żywicy i ma płatki złota a kwiaty które do niego dołożyłem to mak polny.
Tak, jest oklejony prawdziwymi płatkami maku polnego. 🙂

Ta lekko brunatna, stonowana czerwień, w mojej ocenie, bardzo ciekawie komponuje się ze złotem.
Nie uważacie?

Płatki chabru i płatki złota.Dość kontrastowe połączenie, które jeszcze dodatkowo podbija biała żywica.  Będę to pewnie ...
18/07/2023

Płatki chabru i płatki złota.
Dość kontrastowe połączenie, które jeszcze dodatkowo podbija biała żywica.
Będę to pewnie pisał przy każdym projekcie z płatkami - to materiał dla bardzo cierpliwych i delikatnych rzemieślników. Tak łatwo jest je uszkodzić przy zdobieniu.
Starałem się ze wszystkich sił, żeby tego nie zrobić. 🙂

Smacznej kawusi robaczki i dobrego dnia!😁

Nowy rodzaj okuć w palecie. Nazywają się Gentleman Large. I są naprawdę dużymi misiami, dla dużych rąk . W mojej opinii,...
09/07/2023

Nowy rodzaj okuć w palecie. Nazywają się Gentleman Large. I są naprawdę dużymi misiami, dla dużych rąk .
W mojej opinii, wyglądają naprawdę pięknie, mają większe stalówki #6 i są dość ciężkie. Waga pustego pióra z tym okuciem, to około 58 g. Moje najlżejsze pióra nie przekraczają 30g.
Na ostatnim zdjęciu jest porównanie z jednym z najmniejszych modeli. Różnica jest znaczna 🙂.
I od dziś osoby z dużymi dłońmi będą miały również coś dla siebie, bo zdarzało mi sie słyszeć prośby o większe pióra, bo owszem, robię ładne, ale drobne i smukłe. Od teraz nie tylko 🙂.

Korpus to drewno iroko ze wstawką ze stabilizowanej czeczoty klonowej, skuwką to ta sama czeczota stabilizowana żywicą z pomarańczowym pigmentem.

Państwo  i  napisali i wykonali utwór „Arbuzowy zachód słońca”, który to jest naprawdę bardzo ładną, harmonijną i klimat...
02/07/2023

Państwo i napisali i wykonali utwór „Arbuzowy zachód słońca”, który to jest naprawdę bardzo ładną, harmonijną i klimatyczną kompozycją. Polecam. Nucę ją często pod nosem ostatnimi czasy. 🙂

Ja zrobiłem „brzoskwiniowe pióro wieczne” 😁 Dokładnie to pestki brzoskwini z trzema pigmentami: złotym, metalicznym niebieskim i perłowym białym.
Okucia typu celtic (zachwycają mnie te motywy na tulejce końcowej i opasce od skuwki!). Sama obróbka pestek nie jest najłatwiejsza, jednak natury nie da się poprawić ani podrobić - jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. 🙂

Chciałem Wam na koniec zadać jakieś pytanie, ale nic mi nie przychodzi do głowy 😁 wiec ściskam serdecznie! Dobrej niedzieli! 🙂

Długopis z hebanu.A czemu on taki jasny i wpadający w brąz, skoro do tej pory heban był smoliście czarny?Otóż jest to he...
24/06/2023

Długopis z hebanu.
A czemu on taki jasny i wpadający w brąz, skoro do tej pory heban był smoliście czarny?
Otóż jest to heban madagaskarski. A nie gaboński, jak do tej pory.
I on wpada w zdecydowanie jaśniejsze, brązowo - burgundowe tony.

Miejcie się jak najlepiej! 😉

Pióro z ostrokrzewu. Jedyne drewno, jakie znam, o tak intensywnie żółtej barwie.Tak! Ten żółty to jego naturalny kolor! ...
22/06/2023

Pióro z ostrokrzewu. Jedyne drewno, jakie znam, o tak intensywnie żółtej barwie.
Tak! Ten żółty to jego naturalny kolor! 😁
Do tego dodałem intensywnie niebieskie oczko w miejscu zagłębienia kory.
Bo bardzo lubię kontrasty!
Czasem.
A czasem nie lubię….
No tak jakoś pół na pół 😉😁

Pióro jest do wzięcia. Poleca się do pisania pamiętników i spisywania planów wakacyjnych. W tych właśnie rzeczach ten model jest najlepszy! 😁😁

Trzymajcie się dzielnie! Ściskam!

Adres

Kościuszki 47/23
Pruszków
05-800

Telefon

+48502155314

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Damian tworzy. umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij