Lo-Films - sztuki audiowizualne

Lo-Films - sztuki audiowizualne Kręcę filmy, jestem amatorem, interesuje mnie kino dokumentalne. Planuję kręcić filmy dokumentalne na interesujące mnie tematy.

09/03/2025

Co to była za premiera! 😱🎬🇳🇴 Wraz z moją zawsze wspierającą Agusią dziękujemy! To był dla mnie wzruszający, uroczysty dzień, którym po dwóch latach przygód podzieliłem się z Wami moim nowym filmem dokumentalnym z Norwegii - STØY 📽️
👉 L i n k do filmu w komentarzu ♥️
Pięknie było zobaczyć znajome twarze, rodzinę i przyjaciół. Kocham Was i fajnie jest się dzielić tym co w duszy pracuje 🙏 Jestem dumny w frekwencji, zaangażowania widzów i pięknych recenzji prosto w oczy.👀 Tusen takk!

Wspaniała organizacja wydarzenia i ogromna pomoc od Ursynoteka i Dom Sztuki. Dziękuję 🔥

Film z posta: IG .radoscii 🔥

STØY - muzyczny film dokumentalny
Reżyseria:
Tomasz Korczak
Realizacja filmu:
Polska - Norwegia 2023-2024

🇳🇴 P R E M I E R A 📣🎬👉 l i n k w komentarzu ‼️STØY - muzyczny film dokumentalny to mozaika miasta i norweskiej natury. P...
05/03/2025

🇳🇴 P R E M I E R A 📣🎬
👉 l i n k w komentarzu ‼️

STØY - muzyczny film dokumentalny to mozaika miasta i norweskiej natury. Pełen jest różnorodnej muzyki, pasji oraz emocji. Film opowiada o życiu na emigracji, podążaniu za marzeniami oraz realizowaniu pasji daleko od ojczyzny. STØY to także moja prywatna audiowizualna wizja surowego i wyjątkowego miasta Oslo oraz fascynującej mnie Norwegii. Bohaterami filmu są utalentowani muzycznie Polacy w Norwegii, tworzący i realizujący na emigracji swoją pasję do muzyki. Są to różnorodne osobowości mierzące się z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Film jest dla nich przestrzenią na wypowiedzenie się muzycznie - poprzez uczestnictwo w tworzeniu ścieżki dźwiękowej. Bohaterowie dokumentu przenikają się w spójnej i płynnej ścieżce muzyczno-dźwiękowej. Film zamknięty jest w ramach koncepcji wizualnej przywodzącej ma myśl kolaż materiałów ze starych kaset VHS. Jest pełen zabiegów efektów audio-wizualnych dopełniających wizję artystyczną.

Od autora:
„Postanowiłem wykorzystać swój potencjał oraz doświadczenie jako producent muzyczny i stworzyć film wypełniony muzyką. Nie tylko moją autorską, ale także muzyką utalentowanych Polaków mieszkających i tworzących tam, na dalekiej północy. To jest wyjątkowy film - musical, dokument obyczajowy, teledysk, film społeczny, podróżniczy… i wiele więcej!”

[ENG]
STØY - music documentary is like a mosaic of the city and Norwegian nature. It is full of diverse music, passion and emotions. The film is about life in emigration, following dreams and passions far away from homeland. STØY is also my private audiovisual vision of the raw and unique city of Oslo and Norway, which fascinates me. The characters of the film are musically talented Poles in Norway, who create and pursue their passion for music in emigration. These are diverse personalities facing the past, present and future. The film is a space for them to express themselves musically - by participating in the creation of the soundtrack. The characters of the documentary intertwine in a coherent and smooth music and sound track. The film is enclosed within a visual concept reminiscent of a collage of materials from old VHS tapes. It is full of audio-visual effects that complement the artistic vision.

From the author:
“I decided to use my potential and experience as a music producer and create a film filled with music. Not only my own music, but also the music of talented Poles living and creating there, in the far north. This is a unique film - a musical, a social documentary, a music video, a social film, a travel film... and much more!"

Reżyseria:
Tomasz Korczak
Realizacja filmu:
Polska - Norwegia 2023-2024

Udział wzięli:
Krzysztof Frymarkiewicz
Martyna Kosecka
Dawid Prokop
Dominika Łuczyńska
Sebastian Szczepaniak
Tomasz Szymkowski

Podziękowania dla:
Agnieszka Gącikowska
Remigiusz i Barbara Korczak
Sebastian Sebo Korczak
Wojtek Kapica
Urszula Bąkowska
Centrum Kultury w Piasecznie
Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie
Gosia Dvořáková
Bohaterowie filmu „Bodø - film dokumentalny”
Bogusia Szymkowska
Marta Marczak

Muzyka:
Tomasz Korczak
FRYTT
Martyna Kosecka
NAPAD
DOMIKA
Sebastian Michel Arcanum
Rock It - music band
Melonove
Sylwia Biernat

Napisy norweskie:
Euro Alphabet

Tłumaczenie sfinansowane ze środków Ambasady RP w Oslo w 2025r.

Realizacja filmu:
Lo-Films - sztuki audiowizualne

Udźwiękowienie:
Red Yeti Studio

Partnerzy:
Gazela w Laponii
KulTur - Norge møter Polen
Wataha Festival
Razem Norge

🇳🇴Hei! To już oficjalnie! 🤩 Nareszcie! Jestem mega  szczęśliwy, że mogę przekazać Wam tę ważne dla mnie wieści! 🎥 Zapras...
20/02/2025

🇳🇴Hei! To już oficjalnie! 🤩 Nareszcie! Jestem mega szczęśliwy, że mogę przekazać Wam tę ważne dla mnie wieści! 🎥 Zapraszam Was na premierowy pokaz mojego muzycznego filmu dokumentalnego STØY
Reżyseria: Tomasz Korczak
Polska-Norwegia 2023-2024 🇳🇴🇵🇱

🗓 Kiedy? 4 marca o 19:00
✔️ Gdzie? Kino DOM SZTUKI, ul. Wiolinowa 14 w Warszawie
👉 wstęp wolny

♥️ Dziękuję z całego serca organizatorom: Ursynoteka, Dom Sztuki
Współorganizatorzy: Lo-Films - sztuki audiowizualne oraz Red Yeti Studio

👉 wydarzenie na FB: https://fb.me/e/5UZHyo8NE

STØY - muzyczny film dokumentalny

Film to mozaika miasta i norweskiej natury. Pełen jest różnorodnej muzyki, pasji oraz emocji. Film opowiada o życiu na emigracji, podążaniu za marzeniami oraz realizowaniu pasji daleko od ojczyzny. STØY to także moja prywatna audiowizualna wizja surowego i wyjątkowego miasta Oslo oraz fascynującej mnie Norwegii. Bohaterami filmu są utalentowani muzycznie Polacy w Norwegii, tworzący i realizujący na emigracji swoją pasję do muzyki. Są to różnorodne osobowości mierzące się z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Film jest dla nich przestrzenią na wypowiedzenie się muzycznie - poprzez uczestnictwo w tworzeniu ścieżki dźwiękowej. Bohaterowie dokumentu przenikają się w spójnej i płynnej ścieżce muzyczno-dźwiękowej. Film zamknięty jest w ramach koncepcji wizualnej przywodzącej ma myśl kolaż materiałów ze starych kaset VHS. Jest pełen zabiegów efektów audio-wizualnych dopełniających wizję artystyczną.

Od autora:
„Postanowiłem wykorzystać swój potencjał oraz doświadczenie jako producent muzyczny i stworzyć film wypełniony muzyką. Nie tylko moją autorską, ale także muzyką utalentowanych Polaków mieszkających i tworzących tam, na dalekiej północy. To jest wyjątkowy film - musical, dokument obyczajowy, teledysk, film społeczny, podróżniczy… i wiele więcej!”

♥️ Dziękuję cudownym bohaterom filmu, rodzinie, przyjaciołom, patronom ze zrzutka.pl. Dziękuję za wiarę i cierpliwość. Dziękuję także sobie - realizacja projektu była istną próbą charakteru 💪

📺 Tego dnia także film będzie miał premierę na YouTube: kanał Lo-Films - sztuki audiowizualne

Hei!🇳🇴💪 Stało się!!! 🎥 🫣Może w skali świata to niewiele, lecz dla mnie to wielki życiowy krok. Skończyłem na jesieni pra...
04/01/2025

Hei!🇳🇴💪 Stało się!!! 🎥 🫣
Może w skali świata to niewiele, lecz dla mnie to wielki życiowy krok. Skończyłem na jesieni prace nad moim muzycznym filmem dokumentalnym STØY realizowanym w Norwegii.

SKOŃCZŁEM. Słowo to napisane wielkimi literami wciąż do mnie nie dociera. Dla odbiorców film będzie 33 minutowym artystycznym dokumentem o polskich muzykach w Norwegii. Dla mnie to setki godzin pracy nad nagraniem montażem, myślenia, tysiące kilometrów podróży, setki rozmów, wielu wspaniałych nowych przyjaciół i masa przygód. Nigdy nie zapomnie ani chwili! ♥️

Dziś trzymam „w ręku” już autoryzowany i ukończony film. 🎬 Jest moim dzieckiem i dowodem, że potrafiłem doprowadzić to szczęśliwego końca. A może to dopiero początek? 🤩

Niebawem będę informował o dacie i formie premiery filmu STØY. Na pewno spotkamy się stacjonarnie w sali z dużym ekranem i porządnym systemem nagłośnienia. 🥂🎵🎞️ Zobaczymy tylko jeszcze gdzie! Celuje na wiosnę 2025 🍾

Finalnie po premierze film trafi oczywiście na kanał YT ♥️ Będzie można zobaczyć za darmo w dowolnej chwili i miejscu ✨ Fajnie, prawda?

Dziękuję moim wspaniałym rozmówcom, to 6 cudownych osób, zdolnych artystów z Norwegii. Dali mi 6 historii, 6 żyć i 6 emocji. Ten film to terapia dla każdego, kto ma jakąś pasję. Dziękuję Wam.

📽️ 🇳🇴 STØY to muzyczny film dokumentalny realizowany w Norwegii, opowiadający i utalentowanych polskich muzykach z Oslo i okolic. Film będzie wypełniony emocjami, autorką muzyką i czystą norweską energią. Pasja do muzyki bohaterów jest pretekstem do opowieści o życiu, motywacjach i lękach.

🖤 Dziękuje wszystkim, którzy wierzą w moje projekty filmowe, wspierają mnie i czekają na nowy musical dokumentalny!🔥❤️🎶 Tusen takk!

Więcej informacji o filmie w komentarzach👇

🇳🇴 PREMIERA !!! 🎥💥👉 Bodø - film dokumentalnyhttps://youtu.be/4UtMDn28gmQZapraszam do zobaczenia mojego filmu dokumentaln...
11/07/2022

🇳🇴 PREMIERA !!! 🎥💥
👉 Bodø - film dokumentalny
https://youtu.be/4UtMDn28gmQ
Zapraszam do zobaczenia mojego filmu dokumentalnego, efektu dwóch podróży do Norwegii i 10 miesięcy pracy 🙏 Dziękuję patronom filmu i wszystkim tym, którzy tak jak ja uwierzyli w ten projekt. ❤️🔥
Bodø - film dokumentalny to 8 szczerych rozmów z Polakami mieszkającymi za kołem podbiegunowym - daleko na północy Norwegii. Film to nostalgiczna podróż do małego skandynawskiego miasteczka na krańcu świata w poszukiwaniu samego siebie, pasji i lepszego życia. Wszystko w towarzystwie przestrzennej autorskiej muzyki i obrazów surowej norweskiej przyrody.

Bodø – norweskie miasto portowe i gmina leżąca w regionie Nordland, administracyjne centrum regionu. Miasto leży za Kołem Podbiegunowym. Bodø jest 119. norweską gminą pod względem powierzchni.

Pragnąłem pojechać tam. Zobaczyć to. Poczuć zapach zimnego Norweskiego Morza. Ujrzeć fiordy. Poczuć choć trochę czym jest friluftsliv i życie tam daleko za Kołem Podbiegunowym naszej planety. To wszystko jednak byłoby puste bez ludzi, bez ich historii, emocji i motywacji. Ciężko będzie zrozumieć i pokazać Norwegów - do tego potrzeba lat. Pokażmy więc Polaków w Bodø! - pomyślałem. Czemu nie? Postanowiłem przeżyć to razem z Wami. Zabrałem ze sobą kamerę i mikrofon i nakręciłem materiał o życiu tam daleko. Życiu słodko-gorzkim, pięknym. Często także ciężkim. O ucieczce z Polski i tęsknocie do Polski. O Norwegii takiej, jaka jest i jaką ją zobaczę bez uprzedzeń i po raz pierwszy w życiu.
W 2021 odwiedziłem Norwegię dwukrotnie - latem i zimą - w celu nakręcenia materiału do mojego nowego filmu dokumentalnego o Polakach w Bodø i samym mieście. Finalnie, po 10 miesiącach pracy nad montażem mam już to! Powstało ponad 50 minut filmu z własną, skomponowaną przeze mnie muzyką, co było dla mnie bardzo ważne. Muzyka i film od początku miały się splatać w jeden kolor i emocję. Musiała być autorska.

Film opiera się o 8 rozmów/wywiadów z Polakami mieszkającymi z Norwegii. Dokument jest pełen opowieści o życiu, pasjach, emocjach, nostalgii i nadziei. To dość romantyczna i artystyczna forma. Pojawia się w nim bardzo dużo moich autorskich ujęć pięknej norweskiej natury i codzienności zakamarków miasta Bodø. Jestem dumny z tego co udało się nakręcić podczas obu moich norweskich podróży. Poznałem tam fascynujących ludzi, zarówno Polaków jak i Norwegów. Miałem okazję zaznać wspaniałej gościnności i przeżyć prawdziwą przygodę życia! Chciałem pokazać polakom za pośrednictwem swojego filmu zwykłą, surową Norwegię. Ukazać życie Polaków w Bodø i przybliżyć do siebie obie kultury. To bardzo mnie to fascynuje i widzę, że mógłbym zainteresować tym także Was - odbiorców w Polsce.

Realizacja niniejszego filmu to także moja osobista terapia i ucieczką przed smutkiem i samotnością w tamtym cieżkim dla mnie okresie poprzedzającym podróż.

Podróżowałem sam, na własny koszt, tylko częściowo finansując podróże z niewielkiej zbiórki na portalu odpalprojekt.pl. Nie ukrywam, że cały projekt był dla mnie bardzo kosztowny (jestem artystą amatorem, wszystko to zrobiłem z pobudek artystycznych, nie licząc na żaden zysk z filmu). Mimo to już dziś mój amatorski film dokumentalny jest gotowy!

Reżyseria:
Tomasz Korczak
Polska - Norwegia 2021-2022

Udział wzięli:
Ewelina Ryba
Lea Maria Łęgowska
Gosia Dvořáková
Andrzej Szablewski
Ewa Nowakowska
Danuta Robert Pe
Renata Palac
L**h Szurgot

Podziękowania dla:
Agnieszka Gącikowska
Urszula Bąkowska
Barbara i Remigiusz Barbara Korczak
Adrianna Vanesa Pilarek
Rafał Pe
Zdeno Dvořák
Tomasz Jakimiuk
Bartek Czukiewski
Terje Øyvind Olsen
Grażyna Grodzka
Danela Korczak
Marianna Gawin
Maria Hermes
Adrian Johansen Straith
Roald Amundsen
Wojtek Kapica
Sebastian Sebo Korczak
Gazela w Laponii
Stormen bibliotek
Moja Norwegia-fanpage
Moja Norwegia
Radio Wataha TV
KulTur - hvor Norge møter Polen/gdzie Norwegia spotyka się z Polską.
Ambasada Polski w Norwegii / Republikken Polens Ambassade i Oslo

Muzyka:
Tomasz Korczak
Michał Wojnarski
Brunon Niewiński
Piotr Lniany
Sylwia Biernat

Polskie napisy:
Magdalena Kamińska

Realizacja filmu:
Lo-Films - sztuki audiowizualne

Udźwiękowienie:
Red Yeti Studio


Adres

Piaseczno
05-500

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Lo-Films - sztuki audiowizualne umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Lo-Films - sztuki audiowizualne:

Udostępnij

Kategoria