17/06/2026
Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nasz 82. sezon artystyczny pod hasłem ᴡᴌᴀ̨ᴄᴢ ꜱɪᴇ̨! 🎶
🎤 O tym co będzie się działo w Filharmonii Śląskiej w sezonie 2026/27 opowiedzieli Joanna Bojczuk - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Adam Wesołowski - Dyrektor Filharmonii Śląskiej, Yaroslav Shemet - Dyrektor Artystyczny Filharmonii Śląskiej oraz Jarosław Wolanin - Kierownik Artystyczny Chóru Filharmonii Śląskiej.
💡 W 82. sezonie artystycznym nie zabraknie kolejnych prawykonań, nowych wydań fonograficznych i muzycznych spotkań z wspaniałymi artystami. Po kilkudziesięciu latach powróci 𝗜𝗜𝗜 𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗗𝘆𝗿𝘆𝗴𝗲𝗻𝘁𝗼́𝘄 𝗶𝗺. 𝗚𝗿𝘇𝗲𝗴𝗼𝗿𝘇𝗮 𝗙𝗶𝘁𝗲𝗹𝗯𝗲𝗿𝗴𝗮, jesienią czekają nas 𝗫𝗜𝗩 𝗠𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝗻𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲 𝗗𝗻𝗶 𝗛𝗲𝗻𝗿𝘆𝗸𝗮 𝗠𝗶𝗸𝗼ł𝗮𝗷 𝗚𝗼́𝗿𝗲𝗰𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 "𝗘𝗽𝗶𝘇𝗼𝗱𝘆", w ramach których swoją premierę będzie miała zwycięska kompozycja 𝗜𝗩 𝗠𝗶𝗲̨𝗱𝘇𝘆𝗻𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 𝗞𝗼𝗺𝗽𝗼𝘇𝘆𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗶𝗺. 𝗛. 𝗠. 𝗚𝗼́𝗿𝗲𝗰𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼. Kontynuować będziemy również cykle 𝗖𝗵𝗼́𝗿-𝗠𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗼! oraz 𝗦́𝗹𝗮̨𝘀𝗸𝗶𝗲 - 𝗥𝘆𝘁𝗺𝘆 𝗜𝗻𝗱𝘂𝘀𝘁𝗿𝗶𝗶.
❤️ Niezwykle cieszymy się, że w ramach współpracy z medici.tv w trakcie następnych trzech sezonów zrealizujemy koncertowe nagrania 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝘁𝗸𝗶𝗰𝗵 𝘀𝘆𝗺𝗳𝗼𝗻𝗶𝗶 𝗚𝘂𝘀𝘁𝗮𝘃𝗮 𝗠𝗮𝗵𝗹𝗲𝗿𝗮. W 82. sezonie artystycznym będą mieli Państwo okazję usłyszeć I Symfonię D-dur Tytan, IV Symfonia G-dur, VII Symfonia e-moll oraz Adagio z X Symfonii Fis-dur.
To tylko część projektów, które przygotowaliśmy na nadchodzący sezon, o wszystkich wydarzeniach specjalnych będziemy opowiadać w najbliższych tygodniach.
📅 Pełny program 82. sezonu artystycznego opublikujemy na naszej stronie internetowej już 22 czerwca, a sprzedaż biletów ruszy 1 lipca.
🎶 ᴡᴌᴀ̨ᴄᴢ ꜱɪᴇ̨ i przeżyj z nami kolejny sezon pełen muzycznych emocji!
📸 Karol Fatyga Fotografia
nowy sezon | konferencja | repertuar | fotorelacja | koncerty | wydarzenia | muzyka | muzyka klasyczna