09/03/2025
„Írás ügyekben” visszafogott lettem, mivel - sokak számára érthetetlenül -, továbbra is bizonytalan..., a 47 éven keresztül bizonyító, legendás Agárdi Popstrand sorsa! Bár, a Popstrand értékeit felismerő és kedvelő - ragaszkodó - „JÓK” mindig mellettem voltak, sokan magamra hagytak... Sőt, magyarázkodnom kell... A gerincem viszont, 2025-ben is egyenes maradt!
Koncertszervezés helyett, megírtam a Popstrand történetét. Még én is!!, meglepődtem...
Az ukrán helyzet, a „lényegi szakaszához” érkezett! Ezért úgy éreztem, hogy - a magyar kisebbség érdekében -, most kötelességem, ismét megszólalni. 2024. december 2-án írtam le, a „néhány”... Magyarországon élő magyar számára ismeretlen döbbenetes számokat, történéseket és tényeket.
Mivel „nem tudok” szervezni..., hamarosan közzé teszem - feministaként -, a TÚL SOK! leány és asszony „rabságáról”, elrablásáról, kihasználásáról, valamint az Őket ért folyamatos fizikai és lelki terrorról írt, szomorú és „érthető” tartalommal leírt, korábbi írásomat is!
A magyar és orosz kisebbségek ellen, 2012-től elkövetett ukrán bűnök! A magyar kisebbségek számokkal is bizonyított, végzetes sorsa! Nagy örömmel olvastam 2024. dec. 2-án, a romániai parlamenti választás - már BIZTOS! - részeredményeit! Az akkor már várható „ ukrán viták” segítése érdekében, azonnal leírtam néhány, a vitákon segítséget adó számadatot és érvet. SZÁMOKKAL ALÁTÁMASZTOTT ÉRVEK ÉS TÉNYEK, AZ OROSZOK „KÜLÖNLEGES KATONAI HADMŰVELETÉNEK”, AZ INDOKAIRÓL. Ebben az ügyben is meg kell fújni - a tájékozatlanok részére -, az ÉRTHETŐ ébresztőt! NYUGAT-EURÓPA NEM TUDJA, HOGY ROSSZABBODOTT ÉS FOLYAMATOSAN ROSSZABBODIK!!!, A MAGYAR ÉS AZ OROSZ KISEBBSÉGEK SORSA!
I. KÁRPÁTALJA. A magyarok százalékos aránya 1910/2001-ben: Pl.
- MUNKÁCS 1910. Összes lakos 17.275 fő. Magyar 12.688 fő, 73. 44%, német 3078 fő 17.82%, ruszin 1394 fő, 8.07%. 2001. Összes lakos 81.600 fő. Magyar 6900 fő, 8.5%, ukrán 62. 900 fő, 77.1%, orosz 7 300 fő, 9%, stb.
- UNGVÁR 1910. Összes lakos 16.919 fő, magyar 13.590 fő, 80.3%. szlovák 1219 fő, 6.8%. 2001. Összes lakos 115.600 fő, magyar 8000 fő, 6.9%, ukrán 89.900 fő, 77.77%, orosz 11.100 fő, 9.6%, szlovák 2.500 fő, 2.16%
- BEREGSZÁSZ 1910. Összes lakos 12.923 fő, magyar 12.432 fő, 96.13%. 2001. Összes lakos 26.600 fő, magyar 12.800 fő, 48.12%. ukrán 10.300 fő,41.73%. 24 ÉV TELT EL, AZ UTOLSÓ FELMÉRÉS ÓTA...!!!
- ERDÉLY, FELVIDÉK. A magyarok százalékos aránya 1910/2011/2021-ben: Pl. Marosvásárhely 89.3%, 44.87%, 35%... Kolozsvár 82%, 16%, 12-13%... Nagyvárad 91%, 24%, 20%… Arad 73%, 10.5%, 8%... Kassa 75.4%, 2.65%, 2.46%... Még állnak a magyar végvárak, a történelmi Magyar Királyság területén! Ez kizárólag annak köszönhető, hogy sok magyar szívű végvári harcos, NEM HAGYTA EL A SZÜLŐFÖLDJÉT! Ráadásul Romániában, a magyarok, 2024. december 1-én is ELMENTEK SZAVAZNI!! ŐK A MAGYAR NEMZET ÉS A MAGYAR JELEN, HŐSEI! A ROMÁNIAI VÁLASZTÁSON,- ismét - NEM TÖRTÉNT, VÉGZETES MAGYAR TRAGÉDIA!!! IGEN!, MI EGY VÉRBŐL VALÓK VAGYUNK! Illene már minden magyarnak tudni, hogy pl. Orbán Viktor, Szijjártó Péter, Rétvári Bence, Deutsch Tamás és Dömötör Csaba, - meghátrálás nélkül! és MINDIG ÉRTHETŐ beszédstílusban! -, miért védi és képviseli harcosan, a magyarság jogait és érdekeit: Magyarországon..., a határainkon túli „területeken”, a határvédő kerítésnél és az Európai Unióban is! A szocializmus diktatúrájától mentes jólétben élő nyugati állampolgárok, NAGYON NEM ÉRZIK ÁT, A MAGYARSÁG SORSÁT...! „NEM TUDJÁK”..., HOGY PL. A TRIANONI KÍMÉLETLEN ITÉLETÜKKEL..., 1000 ÉVES MAGYAR VÁROSOK „KERÜLTEK”, MÁS ORSZÁGOK TERÜLETÉRE! ARRÓL SEM AKARNAK TUDNI, HOGY DRÁMAI ÉS TRAGIKUS, A FOGYATKOZÓ MAGYAR KISEBBSÉG ÉLETE ÉS A JOGFOSZTOTTSÁGUK MIATT IS, A SORSA!!!!
- Orbán Viktor és Szijjártó Péter - érthető okok miatt -, már nem dönthet, a „radikális” válaszról...! A lelki szenvedésük közben és az érzelmi „gondolataikkal” szemben, csak diplomáciai úton, vagyis szóban tiltakozhatnak de ezt, nagyon érthetően teszik meg!
II. UKRAJNA: 2012-BEN ÉS 2014-BEN, UKRÁNOK ÁLTAL ELKÖVETETT NÉPIRTÁSOK TÖRTÉNTEK, UKRAJNÁBAN! A KEGYETLENKEDÉSEK, az OROSZ KISEBBSÉG EZREINEK A HALÁLÁT OKOZTÁK! Ráadásul - a kárpátaljai magyarokéhoz HASONLÓAN!! -, ridegen, ellentmondást nem tűrően és szemrebbenés nélkül ELVETTÉK, AZ OROSZ KISEBBSÉG JOGAIT IS! NAGYON ÉSZREVEHETŐK, AZ UKRÁN ÉS ROMÁN CÉLOK: Az ETNIKAI ARÁNYOK, szinte teljes mértékű MEGVÁLTOZTATÁSA!!!... Az oroszok 2022-ben megtehették..., hogy fegyverrel válaszoltak, az orosz kisebbség bántására és az ukránok - mindenkinek VÉGZETES! -, NATO tagság tervére is! Ukrajna NATO tagként, még többet tudott volna ártani a kisebbségeinek és „MÁS”! ügyeknek is! A tömeggyilkos Volomidir Zelenkij, egy milliárdos koldus! Állítólag már gazdagabb, mint ELON MUSK! - Ukrajna lakossága anyanyelv szerint és a 2001. évi ukrán... cenzus adatai alapján...
Forrás: http://www.uncpd.kiev.ua/ucipr/ukr/stat/census/01/03.pdf.
UKRÁN, összesen: 37.541.693 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 31.970.728 fő, 85.16 %. OROSZ, összesen: 8.334.141 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 7.993.832 fő, 95,92 %!!!. MAGYAR, összesen: 156.566 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 149.431 fő, 95,44 %!!!.
III. A MAGYARSÁG LELKÉT MEGROPPANTÓ KEGYETLEN GYILKOSSÁGOK, A 13 ARADI VÉRTANU MEGALÁZÁSA..., MAJD FELAKSZTÁSA! GIGANTIKUS GIGAFILM PRODUKCIÓT KÉRÜNK, A 180. ÉVFORDULÓRA! 2029-BEN LESZ, AZ ARADI MAGYAR HŐSÖK ELLENI TÖMEGGYILKOSSÁG, 180. ÉVFORDULÓJA! NAGYON NAGY HIBA!, HOGY TÚL SOK!!... MAGYAR FIATAL, valamint a NYUGAT-EURÓPA LAKOSSÁGÁNAK ÉS A ”POLITIKUSAINAK”... A TÖBBSÉGE SEM TUD, A MAGYAROK TÖBB ÉVSZÁZADOS SORSÁRÓL, SZENVEDÉSEIRŐL ÉS TRAGÉDIÁIRÓL, valamint az „ezeréves” magyar városok, az erőszakos diktátummal történő elvételéről!! A széthúzásban világelső magyarok..., egyik legnagyobb fájdalma és lelki drámája ARAD, amelynek - 5 évszázadon keresztül! - legalább a nevét, nem lehetett elrománosítani!
A KÖVETKEZŐ - A KORÁBBIAKNÁL MÉG NAGYOBB - GIGAFILM PRODUKCIÓNAK, A MAGYARSÁG ARADI HŐSEINEK A TRAGÉDIÁJÁRÓL ÉS HAZASZERETETÉRŐL KELL SZÓLNIA! MEGRÁZÓAN ÉS MEGDÖBBENÉST KIVÁLTÓAN!! KELL BEMUTATNI EURÓPÁNAK, AZ EGÉSZ VILÁGNAK ÉS NÉHÁNY „MAGYARNAK” IS..., A MAGYAROK TRAGIKUS SORSÁT ÉS - JÓ FORGATÓKÖNYVVEL-, VISSZA ÉS ELŐRETEKINTŐEN, A TÖRTÉNELMÉT IS! A KARLÓCAI BÉKE UTÁN "HÁLÁBÓL" AZ OSZTRÁKOK ELFOGLALTÁK, MAJD TARTOMÁNYNAK MINŐSÍTETTÉK LE, A TÖRÖKÖK MIATT MEGGYENGÜLT, SZINTE ELNÉPTELENEDETT ÉS KIFOSZTOTT, MAGYAR KIRÁLYSÁGOT!!!... EURÓPA PEDIG, TRIANONBAN - SZINTÉN „HÁLÁBÓL” -, ERŐSZAKOS DIKTÁTUMMAL VETTE EL, A MAGYARSÁG 1000 ÉVES VÁROSAIT ÉS FALVAIT!... MÁR MA! kellene megkezdeni, a várhatóan külföldön is döbbenetet kiváltó, monumentális gigaprodukció előkészítését és pl. a szereplőkön – magyarok és világsztárok - gondolkodást! A nagyszabású dráma - és talán kaland és akciófilm - segítségével, be kell mutatni - többek között - a 150-180 évig tartó muszlim megszállást, a muszlim beözönlés miatt elgyengített Magyar Királyság osztrák bekebelezését, stb., valamint 1956. gyönyörű, majd kegyetlen napjait is. A nagyfokú „odafigyeléssel” és bölcs gondolatokkal megszerkesztett gigafilm, az EGÉSZ VILÁGNAK bemutatná azt is, hogy A MAGYAROK TÖBB ALKALOMMAL VÉDTÉK MEG EURÓPÁT, PL. A TATÁROKTÓL ÉS A TÖRÖKÖKTŐL! Az EURÓPÁT ÉVSZÁZADOKON KERESZTÜL, ÖNFELÁLDOZÓAN... MEGVÉDŐ!!! MAGYAROK: 1000 ÉVES TÖRTÉNELMÉT, sorsát, a tragédiáit - a védtelen magyarok ellen elkövetett TÖMEGGYILKOSSÁGOKAT-, a saját és egyházi vagyonuk elkobzása után..., a magyarok százezreinek az erőszakos elzavarását és kitelepítését,valamint a magyar kisebbség kb. 100 éves döbbenetes hányattatását, a jogfosztásait és a jelenét... is! Most, nem vígjátékot kell rendezni. (Egri csillagok, A tizedes meg a többiek.)
IV. „VALAKIK” - A „ROSSZAK”-, MA! GERJESZTIK ÉS FELAKARJÁK „ÉLESZTENI”, A MAGYAROKNAK 500 ÉVEN KERESZTÜL ÁRTÓ, VILÁGELSŐ MAGYAR SZÉTHÚZÁST! KIAKARJÁK PROVOKÁLNI, A 2. MOHÁCSI VÉSZT! - 5 évszázadon keresztül, a magyarok minden „mérkőzést” elveszítettek! A jelenben úgy néz ki, hogy győzelemre állunk! A MAGYAROK FEKETE NAPJAI ÉS ÉVEI: 1514. Az anarchista dózsa györgy ártása. 1526.augusztus 29. Mohácsi vész. 1711. április 29. Rákóczi-Szabadságharc, Szatmári béke. 1849. aug. 13. Magyar Forradalom és Szabadságharc, Világosi fegyverletétel.1918. december 1. Gyulafehérvár. 1920. június 20. Trianon. A 2 világháború és a 2 teljes kapituláció évei, 1956. november 1 - 4. A tömeggyilkos kádár jános, apró antal és pl. marosán györgy hazaárulása!
- A XV. században - Luxemburgi Zsigmond uralkodása idején -, a Magyar Királyság volt Európa, legerősebb országa! A magyarok világelső - felelőtlen - széthúzása és a sajnálatosan FOLYAMATOS..., egymás iránti gyűlölete okozta a magyarság vesztét és pl. azt is, hogy Erdélyben, már a XVII. század végén, többségbe... kerültek, a románok!!! A normális értékrendű magyarok tudják és kimondják: A kb. 500 évig tartó túl sok tragédia, lelki gyötrelem, megalázottság, valamint a folyamatos árulás és széthúzás után, A MAGYAROK, MÁR NEM HIBÁZHATNAK TÖBBET!!! (Bár már kiszavazták az ártó SZDSZ és Momentum pártokat, ma mégis tovább árthat!, a „tiszások” 7 fős magyar? EU frakciója!...) Ha minden felnőtt magyar ember, szembe merne nézni a magyarság szomorú és tragikus múltjával, valamint mélységében is - tehát többet - tudnának a magyar tragédiákról, akkor talán megértenék, hogy Orbán Viktor miért védi „foggal és körömmel”, a magyar nemzet és a magyar jövő érdekeit. 1514-ben, a kegyetlen, véres és „karóba húzásos” magyar-magyar öldökléssel, megkezdődött a magyarok 5 évszázados széthúzása! Az ANARCHISTAKÉNT ÁRTÓ Dózsa György szétverette, a török veszély ellen felállított, 40 ezer fős magyar keresztes sereget!
Utána bekövetkezett a magyarság legnagyobb és végzetes tragédiája, a Mohácsi Vész! (Döbbenetes tény, hogy túl sok tájékozatlan magyar nő kedveli..., a kegyetlen és a magyarságnak legtöbbet ártó, Szulejmánt…) ERDÉLY, nem ismert tragédiái: 1849 -ben Bem József seregei - a dicsőséges győzelmek után -, tragikus vereséget szenvedtek, mivel NAGYON NAGY TÚLERŐBEN VOLTAK az oroszok, románok, szászok, osztrákok, horvátok és a szerbek!!!... A magyarok széthúzása már kezdett világelső, ezért végzetes lenni! Tehát a „magyaros” aknamunka, lázítás, bujtogatás és a TÁJÉKOZATLAN GYŰLÖLKÖDŐK... összeugrasztó tevékenysége is hozzájárult, a vereségekhez! Az elgyengülésünket kihasználva, beözönlöttek a császárhű Avram Lancu kíméletlen kegyetlenséggel gyilkoló, román felkelői! 1849. május. A békét hirdető - és ezzel megtévesztő - fegyverletételi ajánlat után, rárontottak a fegyvertelen és ezzel teljes mértékben védtelen, magyar kistelepülések lakosságára! A nőket és a gyermekeiket sem kímélő éjszakai... tömeggyilkosságaikkal, megváltoztatták!, Dél - Erdély etnikai összetételét is! Ez később... GYULAFEHÉRVÁRON tragédiát (1918. dec.1.), majd TRIANONBAN, végzetes tragédiát okozott (1920. jun.20.)!! A Rákóczi - szabadságharcban, 1848-1849-ben és 1956-ban is -, MINDIG, a magyarok legjobbjai voltak az áldozatok, a szenvedők és az elmenekülők... A „ROSSZAK” pedig, mindig „villákat kaptak” és meggazdagodtak... Tisztelet és elismerés a HŐSÖKNEK és az áldozatoknak!