Agárdi Popstrand

Agárdi Popstrand AZ AGÁRDI POPSTRAND HIVATALOS FACEBOOK OLDALA A 44.
(1327)

születésnapját ünneplő Agárdi Popstrand nagyszabású koncertjei,Dance Beach táncos rendezvényei, télen pedig az Agárdi Popstrand Jégpálya szolgálják ki a fiatalok és a fiatalos gondolkodású családok szórakozását és nyaralását.

24/08/2025
14/04/2025

Nemrégen jöttem ki a kórházból, ahova néhány hete szirénázó mentőautó vitt be, egy hétfői hajnalon! Haláltusát vív a 46 éve bizonyító - és talán köztudottan...- kulturális, közéleti és társadalmi ügyekben jótékonykodó Agárdi Popstrand és Turbók János is?

Augusztus végén a Barátaim hívták fel a figyelmemet, az alábbi tényre: Budapest Főváros Önkormányzata nem tudta fenntartani – és azóta már lebontotta...-, az egykori MSZMP kormány, a KISZ és a Fővárosi Tanács több száz millió forintos támogatásával felépített, Petőfi Csarnokot! A Petőfi Csarnok már 2010-ben,106 millió Ft/év működési támogatást kapott és ott akkor,14 fő dolgozott főállásban! Idézet: "Budapest önként vállalt feladatként nem tudja tovább finanszírozni a Petőfi Csarnok működését - közölte az [origo]-val a Főpolgármesteri Hivatal. 2011-ben az alábbiakat nyilatkozta Fogarasi Lajos igazgató: Leállítottuk a saját rendezvényeket, nem vállaltuk az anyagi kockázatot."

Ezek után - miközben a rendkívüli aszály miatt mindennap locsoltam a nézőtéri gyepszőnyegemet, a bokraimat és a fáimat - rájöttem..., hogy elsősorban a saját káromra, nagyon felelőtlen vagyok!!! A normális értékrenddel rendelkező és a tevékenységemet 46 éven keresztül a jelenlétével és az aktivitásával megtisztelő és elismerő KÖZÖNSÉG szeretete, tart életben! Kizárólag a munkásságomat és a folyamatos küzdelmeimet „észre vevő” hűséges Popstrand Közönségnek, valamint Rétvári Bence és Szentmártoni János államtitkárnak köszönhető, hogy kb. 3 hónap hallgatás és passzivitás után, a folytatásról döntöttem! Ma „megszólaltam”, mivel elhatároztam: Ismét küzdeni fogok, a Popstrand megmaradásáért!

Nagyon bízok Csák János miniszter úr reális értékítéletében, aki novemberben menesztette L. Simon Lászlót, a Nemzeti Múzeum főigazgatóját! L. Simon László agárdi lakosként!!! „nem vette észre”, hogy méltatlan körülmények között tengődik a Velencei-tó rendezvényközpontja és „valamiért” sorozatosan alig, vagy nem kap pályázati támogatást. Azt sem vette észre, hogy a kulturális rendezvények hiánya miatt is, szinte megszűnt a Velencei-tó turizmusa... Fejér-megyei képviselőként, kulturális államtitkárként és a Nemzeti Kulturális Alap elnökeként, több száz millió forintos kápolnásnyéki kulturális támogatásokban „segédkezett”! Pl. a Csajághy Laura kamaraszínpad (100-200 néző), 2020-ban 40+10 millió Ft, 2021-ben 55 millió Ft támogatást kapott... A Cs.L. színpad oldalain - érthető okok miatt...-, nincsenek közönség fotók...

Néhány döbbenetes szám:
1. Megterveztem - majd szinte a semmiből -, a „két kezemmel”, valamint a családom és néhány Barátom segítségével építettem fel, a Velencei-tó téli és nyári rendezvényközpontját! Összesen kb.15 millió Ft támogatást kaptam, a 9! mindig magas nagyszínpad felépítésére, környezetrendezésére és szépítésére -kb.250-300 fát és bokrot ültettem és már kitaposhatatlan, a nézőtéri gyepszőnyegem!-, a téliesített vizes blokk beruházásokra, az öltözőkre, a színpadtetőre, és a nézőtér csapadék víz elvezető rendszerének a megépítésére... Kb.12 éve, az ismert szabadtéri színpadok: Pl. Tata 500, Eger 380, Siófok 200, Debrecen 250, Margitszigeti 720 millió Ft felújítási – nem építési! – támogatásban részesültek.
2. A gyepszőnyeges nézőtéri környezetnek, a mindig magas színpadnak, valamint a színvonalas, látványos, nagyszabású és felejthetetlen koncertek, poptáborok, országos találkozók miatt is országosan ismert és kedvelt agárdi nagyszínpad, ÖSSZESEN 30
millió Ft, programtámogatásban részesült!!...
3. Még soha nem volt titkárnőm, marketingesem és pl. „igazgató helyettesem”...

„Írás ügyekben” visszafogott lettem, mivel - sokak számára érthetetlenül -, továbbra is bizonytalan..., a 47 éven keresz...
09/03/2025

„Írás ügyekben” visszafogott lettem, mivel - sokak számára érthetetlenül -, továbbra is bizonytalan..., a 47 éven keresztül bizonyító, legendás Agárdi Popstrand sorsa! Bár, a Popstrand értékeit felismerő és kedvelő - ragaszkodó - „JÓK” mindig mellettem voltak, sokan magamra hagytak... Sőt, magyarázkodnom kell... A gerincem viszont, 2025-ben is egyenes maradt!
Koncertszervezés helyett, megírtam a Popstrand történetét. Még én is!!, meglepődtem...

Az ukrán helyzet, a „lényegi szakaszához” érkezett! Ezért úgy éreztem, hogy - a magyar kisebbség érdekében -, most kötelességem, ismét megszólalni. 2024. december 2-án írtam le, a „néhány”... Magyarországon élő magyar számára ismeretlen döbbenetes számokat, történéseket és tényeket.
Mivel „nem tudok” szervezni..., hamarosan közzé teszem - feministaként -, a TÚL SOK! leány és asszony „rabságáról”, elrablásáról, kihasználásáról, valamint az Őket ért folyamatos fizikai és lelki terrorról írt, szomorú és „érthető” tartalommal leírt, korábbi írásomat is!

A magyar és orosz kisebbségek ellen, 2012-től elkövetett ukrán bűnök! A magyar kisebbségek számokkal is bizonyított, végzetes sorsa! Nagy örömmel olvastam 2024. dec. 2-án, a romániai parlamenti választás - már BIZTOS! - részeredményeit! Az akkor már várható „ ukrán viták” segítése érdekében, azonnal leírtam néhány, a vitákon segítséget adó számadatot és érvet. SZÁMOKKAL ALÁTÁMASZTOTT ÉRVEK ÉS TÉNYEK, AZ OROSZOK „KÜLÖNLEGES KATONAI HADMŰVELETÉNEK”, AZ INDOKAIRÓL. Ebben az ügyben is meg kell fújni - a tájékozatlanok részére -, az ÉRTHETŐ ébresztőt! NYUGAT-EURÓPA NEM TUDJA, HOGY ROSSZABBODOTT ÉS FOLYAMATOSAN ROSSZABBODIK!!!, A MAGYAR ÉS AZ OROSZ KISEBBSÉGEK SORSA!

I. KÁRPÁTALJA. A magyarok százalékos aránya 1910/2001-ben: Pl.
- MUNKÁCS 1910. Összes lakos 17.275 fő. Magyar 12.688 fő, 73. 44%, német 3078 fő 17.82%, ruszin 1394 fő, 8.07%. 2001. Összes lakos 81.600 fő. Magyar 6900 fő, 8.5%, ukrán 62. 900 fő, 77.1%, orosz 7 300 fő, 9%, stb.
- UNGVÁR 1910. Összes lakos 16.919 fő, magyar 13.590 fő, 80.3%. szlovák 1219 fő, 6.8%. 2001. Összes lakos 115.600 fő, magyar 8000 fő, 6.9%, ukrán 89.900 fő, 77.77%, orosz 11.100 fő, 9.6%, szlovák 2.500 fő, 2.16%
- BEREGSZÁSZ 1910. Összes lakos 12.923 fő, magyar 12.432 fő, 96.13%. 2001. Összes lakos 26.600 fő, magyar 12.800 fő, 48.12%. ukrán 10.300 fő,41.73%. 24 ÉV TELT EL, AZ UTOLSÓ FELMÉRÉS ÓTA...!!!
- ERDÉLY, FELVIDÉK. A magyarok százalékos aránya 1910/2011/2021-ben: Pl. Marosvásárhely 89.3%, 44.87%, 35%... Kolozsvár 82%, 16%, 12-13%... Nagyvárad 91%, 24%, 20%… Arad 73%, 10.5%, 8%... Kassa 75.4%, 2.65%, 2.46%... Még állnak a magyar végvárak, a történelmi Magyar Királyság területén! Ez kizárólag annak köszönhető, hogy sok magyar szívű végvári harcos, NEM HAGYTA EL A SZÜLŐFÖLDJÉT! Ráadásul Romániában, a magyarok, 2024. december 1-én is ELMENTEK SZAVAZNI!! ŐK A MAGYAR NEMZET ÉS A MAGYAR JELEN, HŐSEI! A ROMÁNIAI VÁLASZTÁSON,- ismét - NEM TÖRTÉNT, VÉGZETES MAGYAR TRAGÉDIA!!! IGEN!, MI EGY VÉRBŐL VALÓK VAGYUNK! Illene már minden magyarnak tudni, hogy pl. Orbán Viktor, Szijjártó Péter, Rétvári Bence, Deutsch Tamás és Dömötör Csaba, - meghátrálás nélkül! és MINDIG ÉRTHETŐ beszédstílusban! -, miért védi és képviseli harcosan, a magyarság jogait és érdekeit: Magyarországon..., a határainkon túli „területeken”, a határvédő kerítésnél és az Európai Unióban is! A szocializmus diktatúrájától mentes jólétben élő nyugati állampolgárok, NAGYON NEM ÉRZIK ÁT, A MAGYARSÁG SORSÁT...! „NEM TUDJÁK”..., HOGY PL. A TRIANONI KÍMÉLETLEN ITÉLETÜKKEL..., 1000 ÉVES MAGYAR VÁROSOK „KERÜLTEK”, MÁS ORSZÁGOK TERÜLETÉRE! ARRÓL SEM AKARNAK TUDNI, HOGY DRÁMAI ÉS TRAGIKUS, A FOGYATKOZÓ MAGYAR KISEBBSÉG ÉLETE ÉS A JOGFOSZTOTTSÁGUK MIATT IS, A SORSA!!!!
- Orbán Viktor és Szijjártó Péter - érthető okok miatt -, már nem dönthet, a „radikális” válaszról...! A lelki szenvedésük közben és az érzelmi „gondolataikkal” szemben, csak diplomáciai úton, vagyis szóban tiltakozhatnak de ezt, nagyon érthetően teszik meg!

II. UKRAJNA: 2012-BEN ÉS 2014-BEN, UKRÁNOK ÁLTAL ELKÖVETETT NÉPIRTÁSOK TÖRTÉNTEK, UKRAJNÁBAN! A KEGYETLENKEDÉSEK, az OROSZ KISEBBSÉG EZREINEK A HALÁLÁT OKOZTÁK! Ráadásul - a kárpátaljai magyarokéhoz HASONLÓAN!! -, ridegen, ellentmondást nem tűrően és szemrebbenés nélkül ELVETTÉK, AZ OROSZ KISEBBSÉG JOGAIT IS! NAGYON ÉSZREVEHETŐK, AZ UKRÁN ÉS ROMÁN CÉLOK: Az ETNIKAI ARÁNYOK, szinte teljes mértékű MEGVÁLTOZTATÁSA!!!... Az oroszok 2022-ben megtehették..., hogy fegyverrel válaszoltak, az orosz kisebbség bántására és az ukránok - mindenkinek VÉGZETES! -, NATO tagság tervére is! Ukrajna NATO tagként, még többet tudott volna ártani a kisebbségeinek és „MÁS”! ügyeknek is! A tömeggyilkos Volomidir Zelenkij, egy milliárdos koldus! Állítólag már gazdagabb, mint ELON MUSK! - Ukrajna lakossága anyanyelv szerint és a 2001. évi ukrán... cenzus adatai alapján...
Forrás: http://www.uncpd.kiev.ua/ucipr/ukr/stat/census/01/03.pdf.
UKRÁN, összesen: 37.541.693 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 31.970.728 fő, 85.16 %. OROSZ, összesen: 8.334.141 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 7.993.832 fő, 95,92 %!!!. MAGYAR, összesen: 156.566 fő. Nemzetisége és anyanyelve azonos: 149.431 fő, 95,44 %!!!.

III. A MAGYARSÁG LELKÉT MEGROPPANTÓ KEGYETLEN GYILKOSSÁGOK, A 13 ARADI VÉRTANU MEGALÁZÁSA..., MAJD FELAKSZTÁSA! GIGANTIKUS GIGAFILM PRODUKCIÓT KÉRÜNK, A 180. ÉVFORDULÓRA! 2029-BEN LESZ, AZ ARADI MAGYAR HŐSÖK ELLENI TÖMEGGYILKOSSÁG, 180. ÉVFORDULÓJA! NAGYON NAGY HIBA!, HOGY TÚL SOK!!... MAGYAR FIATAL, valamint a NYUGAT-EURÓPA LAKOSSÁGÁNAK ÉS A ”POLITIKUSAINAK”... A TÖBBSÉGE SEM TUD, A MAGYAROK TÖBB ÉVSZÁZADOS SORSÁRÓL, SZENVEDÉSEIRŐL ÉS TRAGÉDIÁIRÓL, valamint az „ezeréves” magyar városok, az erőszakos diktátummal történő elvételéről!! A széthúzásban világelső magyarok..., egyik legnagyobb fájdalma és lelki drámája ARAD, amelynek - 5 évszázadon keresztül! - legalább a nevét, nem lehetett elrománosítani!
A KÖVETKEZŐ - A KORÁBBIAKNÁL MÉG NAGYOBB - GIGAFILM PRODUKCIÓNAK, A MAGYARSÁG ARADI HŐSEINEK A TRAGÉDIÁJÁRÓL ÉS HAZASZERETETÉRŐL KELL SZÓLNIA! MEGRÁZÓAN ÉS MEGDÖBBENÉST KIVÁLTÓAN!! KELL BEMUTATNI EURÓPÁNAK, AZ EGÉSZ VILÁGNAK ÉS NÉHÁNY „MAGYARNAK” IS..., A MAGYAROK TRAGIKUS SORSÁT ÉS - JÓ FORGATÓKÖNYVVEL-, VISSZA ÉS ELŐRETEKINTŐEN, A TÖRTÉNELMÉT IS! A KARLÓCAI BÉKE UTÁN "HÁLÁBÓL" AZ OSZTRÁKOK ELFOGLALTÁK, MAJD TARTOMÁNYNAK MINŐSÍTETTÉK LE, A TÖRÖKÖK MIATT MEGGYENGÜLT, SZINTE ELNÉPTELENEDETT ÉS KIFOSZTOTT, MAGYAR KIRÁLYSÁGOT!!!... EURÓPA PEDIG, TRIANONBAN - SZINTÉN „HÁLÁBÓL” -, ERŐSZAKOS DIKTÁTUMMAL VETTE EL, A MAGYARSÁG 1000 ÉVES VÁROSAIT ÉS FALVAIT!... MÁR MA! kellene megkezdeni, a várhatóan külföldön is döbbenetet kiváltó, monumentális gigaprodukció előkészítését és pl. a szereplőkön – magyarok és világsztárok - gondolkodást! A nagyszabású dráma - és talán kaland és akciófilm - segítségével, be kell mutatni - többek között - a 150-180 évig tartó muszlim megszállást, a muszlim beözönlés miatt elgyengített Magyar Királyság osztrák bekebelezését, stb., valamint 1956. gyönyörű, majd kegyetlen napjait is. A nagyfokú „odafigyeléssel” és bölcs gondolatokkal megszerkesztett gigafilm, az EGÉSZ VILÁGNAK bemutatná azt is, hogy A MAGYAROK TÖBB ALKALOMMAL VÉDTÉK MEG EURÓPÁT, PL. A TATÁROKTÓL ÉS A TÖRÖKÖKTŐL! Az EURÓPÁT ÉVSZÁZADOKON KERESZTÜL, ÖNFELÁLDOZÓAN... MEGVÉDŐ!!! MAGYAROK: 1000 ÉVES TÖRTÉNELMÉT, sorsát, a tragédiáit - a védtelen magyarok ellen elkövetett TÖMEGGYILKOSSÁGOKAT-, a saját és egyházi vagyonuk elkobzása után..., a magyarok százezreinek az erőszakos elzavarását és kitelepítését,valamint a magyar kisebbség kb. 100 éves döbbenetes hányattatását, a jogfosztásait és a jelenét... is! Most, nem vígjátékot kell rendezni. (Egri csillagok, A tizedes meg a többiek.)

IV. „VALAKIK” - A „ROSSZAK”-, MA! GERJESZTIK ÉS FELAKARJÁK „ÉLESZTENI”, A MAGYAROKNAK 500 ÉVEN KERESZTÜL ÁRTÓ, VILÁGELSŐ MAGYAR SZÉTHÚZÁST! KIAKARJÁK PROVOKÁLNI, A 2. MOHÁCSI VÉSZT! - 5 évszázadon keresztül, a magyarok minden „mérkőzést” elveszítettek! A jelenben úgy néz ki, hogy győzelemre állunk! A MAGYAROK FEKETE NAPJAI ÉS ÉVEI: 1514. Az anarchista dózsa györgy ártása. 1526.augusztus 29. Mohácsi vész. 1711. április 29. Rákóczi-Szabadságharc, Szatmári béke. 1849. aug. 13. Magyar Forradalom és Szabadságharc, Világosi fegyverletétel.1918. december 1. Gyulafehérvár. 1920. június 20. Trianon. A 2 világháború és a 2 teljes kapituláció évei, 1956. november 1 - 4. A tömeggyilkos kádár jános, apró antal és pl. marosán györgy hazaárulása!
- A XV. században - Luxemburgi Zsigmond uralkodása idején -, a Magyar Királyság volt Európa, legerősebb országa! A magyarok világelső - felelőtlen - széthúzása és a sajnálatosan FOLYAMATOS..., egymás iránti gyűlölete okozta a magyarság vesztét és pl. azt is, hogy Erdélyben, már a XVII. század végén, többségbe... kerültek, a románok!!! A normális értékrendű magyarok tudják és kimondják: A kb. 500 évig tartó túl sok tragédia, lelki gyötrelem, megalázottság, valamint a folyamatos árulás és széthúzás után, A MAGYAROK, MÁR NEM HIBÁZHATNAK TÖBBET!!! (Bár már kiszavazták az ártó SZDSZ és Momentum pártokat, ma mégis tovább árthat!, a „tiszások” 7 fős magyar? EU frakciója!...) Ha minden felnőtt magyar ember, szembe merne nézni a magyarság szomorú és tragikus múltjával, valamint mélységében is - tehát többet - tudnának a magyar tragédiákról, akkor talán megértenék, hogy Orbán Viktor miért védi „foggal és körömmel”, a magyar nemzet és a magyar jövő érdekeit. 1514-ben, a kegyetlen, véres és „karóba húzásos” magyar-magyar öldökléssel, megkezdődött a magyarok 5 évszázados széthúzása! Az ANARCHISTAKÉNT ÁRTÓ Dózsa György szétverette, a török veszély ellen felállított, 40 ezer fős magyar keresztes sereget!
Utána bekövetkezett a magyarság legnagyobb és végzetes tragédiája, a Mohácsi Vész! (Döbbenetes tény, hogy túl sok tájékozatlan magyar nő kedveli..., a kegyetlen és a magyarságnak legtöbbet ártó, Szulejmánt…) ERDÉLY, nem ismert tragédiái: 1849 -ben Bem József seregei - a dicsőséges győzelmek után -, tragikus vereséget szenvedtek, mivel NAGYON NAGY TÚLERŐBEN VOLTAK az oroszok, románok, szászok, osztrákok, horvátok és a szerbek!!!... A magyarok széthúzása már kezdett világelső, ezért végzetes lenni! Tehát a „magyaros” aknamunka, lázítás, bujtogatás és a TÁJÉKOZATLAN GYŰLÖLKÖDŐK... összeugrasztó tevékenysége is hozzájárult, a vereségekhez! Az elgyengülésünket kihasználva, beözönlöttek a császárhű Avram Lancu kíméletlen kegyetlenséggel gyilkoló, román felkelői! 1849. május. A békét hirdető - és ezzel megtévesztő - fegyverletételi ajánlat után, rárontottak a fegyvertelen és ezzel teljes mértékben védtelen, magyar kistelepülések lakosságára! A nőket és a gyermekeiket sem kímélő éjszakai... tömeggyilkosságaikkal, megváltoztatták!, Dél - Erdély etnikai összetételét is! Ez később... GYULAFEHÉRVÁRON tragédiát (1918. dec.1.), majd TRIANONBAN, végzetes tragédiát okozott (1920. jun.20.)!! A Rákóczi - szabadságharcban, 1848-1849-ben és 1956-ban is -, MINDIG, a magyarok legjobbjai voltak az áldozatok, a szenvedők és az elmenekülők... A „ROSSZAK” pedig, mindig „villákat kaptak” és meggazdagodtak... Tisztelet és elismerés a HŐSÖKNEK és az áldozatoknak!

21/02/2025

Tisztelt ismerőseim és követőim!

Az Agárdi Popstrandot kedvelő és ezért Agárdra járó nagyszerű jóemberek biztonsága érdekében, tájékoztató leveleket küldtem, a magyar médiumok részére! Mindent csatoltam, a „néma”... Fb. oldalaimon. Vigyázzatok magatokra!! Még küzdök, a Popstrand megmaradásáért!

Nagy öleléssel: Turbina

„Tisztelt szerkesztőség!

Évtizedek óta kedvelik a családok és a baráti
társaságok, az agárdi korcsolyázást, csúszkálást, fakutyázást, vagy
„csak” a gyönyörű téli természetben, tartózkodást! Magyarország
legnagyobb jégpályája, az Agárdi Popstrand Jégpálya. Kérem,
tájékoztassák az embereket a Velencei-tó vízügyi felügyelőjének is
megírt, figyelmeztető levelem tartalmáról! Tehát arról, hogy a még
várható fagyok ellenére, a hétvégén nem lesz - összefüggően - 12 cm a
jég vastagsága, a Velencei-tavon. Ezért életveszélyes, a tó „bejárása”! A
„helyzetkép”, csalóka..., ezért érthető, hogy feltűnően nagy az
érdeklődés... Február 21-én 8 órakor, a jég vastagsága: 4-4.5 cm.

Köszönettel és Üdvözlettel: Turbók János főrendező”

Jegy:https://www.jegy.hu/program/mobilmania-piramis-zartosztaly-koncert-az-agardi-popstrandon-165680Sajnos tudomásul kel...
17/08/2024

Jegy:https://www.jegy.hu/program/mobilmania-piramis-zartosztaly-koncert-az-agardi-popstrandon-165680

Sajnos tudomásul kellett vennem, hogy nem lesznek koncertek 2024-ben, az Agárdi Popstrandon… Ezért Dr. Kovács Attilától kértem júliusban, egy kivizsgálást. Számomra is „váratlanul”, azonnal megműtöttek…, a Szent György Kórházban. Amikor kijöttem a kórházból, kaptam egy váratlan telefonhívást: Engedélyt kapott, a nyári agárdi program, támogatása! Igen, a hűséges, „hangosan” kitartó és a normális értékrendű Popstrand Közönség után, már a vezetésnek is az a véleménye, hogy nem zárhat be, a 46 éven keresztül - méltatlan körülmények között… - bizonyító, Agárdi Popstrand! Azonnal „meggyógyultam”, majd 1 nap alatt megszerveztem egy nagyszabású „életjel” koncertet és másnap - ma -, elkészült, a plakát is! (Ez a megszokott és elvárt, Turbina stílus.) A júl. 20-i és 27-i Fb. APS megosztásaim fogadtatása - a több ezer tetszikelés, a több száz hozzászólás és MEGOSZTÁS!-, engem is meglepett!!! Köszönöm a gyógyításotokat és mivel hamarosan folyamatosan tudok ülni a számítógépnél, mindenkinek válaszolni fogok!!!! A Szent György Kórház minden elismerést megérdemlő dolgozói is meglepődtek, a részemre elküldött sok szíven és a szeretet özönön! Ezek után, kötelességemnek éreztem, hogy - még 2024-ben -, „ízelítőt” adjak az agárdi koncertek hangulatából, valamint az elismert, kedvelt és az általatok mindig elvárt, színvonalából! A rendkívüli koncert sikere hozzájárulhat, a Popstrand megmaradásához! AKARJUK EGYÜTT, hogy ismét legyenek rendezvénysorozatok Agárdon! BÁRKINEK… a részéről, nehéz lesz elvenni Turbók Jánostól, a 46 év alatt elvégzett küzdelmes munkájának a kulturális, fejlesztési és környezetszépítési eredményeit, sikereit és elismeréseit! Még nehezebb lesz elvenni az országosan ismert és megkedvelt nagyszabású koncertjeit, az Edda, R-GO, Manhattan, VIP, Lord, Republic és Cadillac rock and roll táborokat és országos találkozókat, valamint - BÁRKI… is tervezte -, az EDDÁSOK közös múltját, az Eddások Agárdi Bolygóját! „Belsőleg” szegénységben dolgoztunk, de mindig tiszta volt, a „fehérneműnk”! A 46 év alatt, 1 db… zenekar gyalázta a Popstrandot és tartotta használhatatlannak, a két kezemmel felépített, 2. 3 méter magas 9. színpadomat!!!... Ez a zenekar, egy kb. 1 méter magas hakni színpadon próbálta meg - egy nagyszerű Csapat elvehetetlen közös múltjából - felépíteni a ” gárdonyi jövőjét”…, a „kopár szík sarján”.

Augusztus 18-án, ismét szólni fog a zene a Popstrandon!, ahol a születésnapomon kora délutántól, „szilva pálinkázni” szeretnék, a Popstrand Barátaival.

Turbina

27/07/2024

A hetvenes években betört Magyarországra is, a nyugati popzene. kádár jános szocialista diktatúrájában, imperialista fertőnek számított, a pop és a rock… Ezért, engem is támadtak – bár megtűrtek… -, de akkor sem számíthattam támogatásra! Ennek ellenére a mindig küzdő Turbók János, a hetvenes és a nyolcvanas években, kulturált környezetet, magas színpadot és aktív Közönséget biztosított, a - ma már kulturális értéknek elismert – magyar popzene, normális fellépési lehetőséget igénylő - és azt nagyon megérdemlő - legkiválóbb előadói részére! Pl. az OMEGA, LGT, PIRAMIS, BERGENDY, BIKINI, KORAL, FONOGRÁF,GENERÁL, R-GO, SKORPIÓ, BONANZA BANZAI, DINAMIT, V MOTO- ROCK, I. EMELET,HUNGÁRIA, KARTHAGO, P.BOX, COLOR, együttesek fontos bemutatkozó koncertjei, lemezbemutatói követték egymást évtizedekig, a legendás Kertészeti Egyetem Klubjában (KEK) és a semmiből… létrehozott, - Agárdi Popstrand néven országosan megismert és megkedvelt -, téli és nyári rendezvényközpontban!
A KEK-en Kálóczy Béla, Kézdy András és az egyetemi hallgató Csapat, a Popstrandon a Turbók Család és Schadl Violetta munkája, nagy köszönetet érdemel! Akkor, 1 DARAB !!!!! TV csatornát nézhettünk, amelynek a szombat esti főműsorában sugározták, a KEK és a POPSTRAND koncertjeimet! kb. 30!!! TV-s koncertet rendeztem! Soron kívül adtam lehetőséget 1981-ben, pl. a Korál (YOU TUBE: MARADJ VELEM.) és az Edda (YOU TUBE: Kölyköd voltam, 299.000 megtekintés.) együttesek, országos bemutatkozására és ezzel a népszerűsítésére is. Csatolom, a BIKINI együttes 1989. évi agárdi Roxinpad koncertjének, a rövid részletét. Kamerasíneket építettem… és „figyeltem”, még a Közönség „ének hangjának”, a felvételére is! A kommunista rendszer nagyon nem kedvelt, viszont - a számomra legfontosabb - KÖZÖNSÉG már akkor is, nagyon értékelte az aktivitásomat! Akkor még nem mocskolódott, a szarka beáta 4-5 fős, felheccelt… bűnbandája! A jövő héten leírok minden elmentett dokumentumot, a döbbenetes és szomorú, 2023. és 2024. évi Agárdi Popstrand - Edda törénésekről. 1979-től minden segítséget megadtam Pataky Attilának és 3-szor terjesztettem fel, a Kossuth Díjra! Tehát egyenlőre, csak 3 idézet:

1. „Kedves Tünde! Tájékoztatlak: 2022. október 30-án - ahogy a korábbi években is -, felterjesztettem Pataky Attilát, a Kossuth Díjra. Nyilvános, az új döntőbizottság névsora...
Örültem volna, ha visszahívsz, a január 13-i telefonhívásom után... A Közönséggel ellentétben, gyorsan lemondtatok az Agárdi Popstrandról! Én még nem adtam fel, bár azóta csak úgy, több alkalommal is elájultam... Senki sem tudott volna saját erőből felépíteni és fenntartani, több hónapos - 8-10 koncertes - ÜZEMELTETÉSI ELVÁRÁSSAL és több millió forintos bérleti díj terheléssel, egy SZÍNVONALAS szabadtéri színpadot!!! Néhány nap múlva, minden eldől... 2023. febr. 22. Üdvözlettel: Turbina

2. Egy kellemetlen vita után, 2023. május 1-én, SMS-t küldtem Pataky Attilának. Részlet: „Szia Attila! Te is tudod, hogy anyagi okok miatt szakadt meg 2022-ben, a kapcsolatunk! Ezért mondtál le túl gyorsan a Popstrandról és ezért nem érdeklődtél. Ma sértegettél, fenyegettél és használhatatlannak nevezted, a 9. színpadot. Ott lépsz fel ahol akarsz, de Te is tudod: Ezzel hozzájárulsz, az Eddások bolygójának a gyengítéséhez!”

3.Egy k***s istván nevű milliomos ficsúr, durván belém kötött a Fb. on. Pl. leírta, hogy pl. az egyik… órája is többet ér, nálam. Nagyon „megkapta a magáét”… , majd 2024 márciusban, küldött nekem egy üzenetet: ”Egyébként járok A Gömörihez vacsorázni és ő is röhög rajtad, illetve inkább sajnál. Göme nagyon jól főz és ebben is igaza van. Egy megkeseredett frusztrált fasz lettél öreg korodra.. A pop strandodat meg lehúzhatod a WC n, mert már senkinek sem kell. Már csak egy ócska, romos hely, pontosan olyan amilyen te lettél a pop strand a te tükörképed Egy pusztulat, egy öreg rom, ami körbe van hugyozva.. Amire ma már senki sem kíváncsi, ahogy rád sem.. ”

KEDVES POPSTRAND KÖZÖNSÉG! TISZTELT ÉRDEKLŐDŐK!Szeretettel üdvözlöm a sajnálatosan több hónapja „néma” Fb. oldalaimon, a...
20/07/2024

KEDVES POPSTRAND KÖZÖNSÉG! TISZTELT ÉRDEKLŐDŐK!

Szeretettel üdvözlöm a sajnálatosan több hónapja „néma” Fb. oldalaimon, a 46 éves szabadtéri színpadom koncertjeinek, valamint Magyarország legnagyobb jégpályájának a hűséges kedvelőit és támogatóit, valamint az új érdeklődőket is! Nagyon örülnék, ha hamarosan...ISMÉT „találkozhatna” VELETEK, az ÉRTÉKALAPÚ ELVÁRÁSAITOKKAL és IGÉNYEITEKKEL, a Popstrand koncertek kínálata és a popszakma részéről is elismert, különleges színvonala! 2025-ben, a magyarországi szabadtéri színpadokhoz hasonlóan, végre a Velencei - tó szabadtéri színpada is fejlesztési és működési támogatást fog kapni!!! 2024. májusában felmerült, egy rendkívüli - és segíteni akaró – gyors támogatás, lehetősége. Ezért megszerveztem 6 db, általatok elvárt színvonalú, koncertet. Pl. BIKINI, MOBILMÁNIA, PIRAMIS, R-GO. Sajnos a támogatás hivatalos megerősítése, a mai napig nem érkezett meg. Elnézést kérek, hogy nem vállaltam be, a kb. 20 millió forint költségű rendezvények szerződéseinek, a megkötését! 46 év után már nem tudom vállalni, hogy kizárólag jegybevételből rendezzek nagyszabású és színvonalas rendezvénysorozatot! Magyarországon minden szabadtéri színpad önkormányzati támogatással és nem kizárólag jegybevételből működik! Az örökölt méltatlan működési körülményeim és a pályázati támogatási rendszer - eddigi - hibás szempontjai miatt, már majdnem feladtam a Popstrand megmaradásáért folytatott küzdelmemet. (Akkor kapott volna pályázati támogatást a Popstrand, ha egyetlen!!! hétvégén, 10 -12 zenekaros nagy „durrantással”, fesztivált rendezek… Eddig nem értették meg, hogy Turbók János 4 évtizeden keresztül kötelességének érezte, a teljes nyári üdülőszezon vendégeinek, a színvonalas és nagyszabású programokkal történő ellátását. A 2021. évi COVIDOS rendezvénysorozatom sajnálatos - de érthető - anyagi veszteségei után elbizonytalanodtam és 2 éven keresztül, a befejezésen gondolkodtam… KIZÁRÓLAG, a Popstrand KÖZÖNSÉG elismerésének, szeretetének és az aktív jelenlétének köszönhető, hogy a méltatlan működési körülményeim ellenére, nem adtam fel a harcot és küzdök tovább!

Turbina

Popstrand ’45 kiállítás július 29-én 13 órakor. https://fb.me/e/5Wnhp1mPZMellékelek néhány kiállított plakátot… Nekünk, ...
28/07/2023

Popstrand ’45 kiállítás július 29-én 13 órakor.

https://fb.me/e/5Wnhp1mPZ

Mellékelek néhány kiállított plakátot… Nekünk, nekem, az igazi EDDÁSOKNAK -2023 - ig -, az Agárdi Popstrand a közös Edda múlt!!!!

Készülünk, a Popstrand 45 kiállításra! Rengeteg dokumentális értékű plakát, irat, stb. van a Popstrandon, amelyeket rend...
14/07/2023

Készülünk, a Popstrand 45 kiállításra! Rengeteg dokumentális értékű plakát, irat, stb. van a Popstrandon, amelyeket rendezni és rendszerezni szükséges, valamint a sajtótájékoztató és a kiállítás sikere érdekében, van mit csinálni.
Szombaton és vasárnap kb. 9-10 órától várok mindenkit, aki - strandolás közben -, szeretne segíteni! Kérek visszajelzést. Lelki beteg lettem és szinte „belebetegedtem”, amikor megpróbáltam a lehetetlent: A július 29-én tervezett Popstrand ’45 kiállításhoz megtalálni, összerendezni és átnézni, a munkám történéseinek és a nagyon sok rendezvényemnek, a dokumentumait. Ez a mostani időhiányom miatt, csak részben és „töredékében” sikerült... MOST,
NAGY A TÉT!!! 1976-ban!!!, agárdi fiatalok kerestek meg a legendás Kertészeti Egyetem Klubjában és megkértek, hogy csináljak valamit a Velencei-tónál is, mivel a 130-140 milliárd forintból felfejlesztett és akkor még kiemeltnek számító üdülőközpontban, NEM TÖRTÉNT KULTURÁLIS CÉLÚ BERUHÁZÁS és NEM HOZTAK LÉTRE, KÖZÖSSÉGI TEREKET!

Presser Gábort kértem meg, hogy a helyszínen mondjon véleményt!
A Napsugár Strand „albérlőjeként” nyitott ki 1977-ben, a Velencei-tó NEM BETERVEZETT..., szabadtéri színpada! Később, én neveztem el Agárdi Popstrandnak.

Azóta, a téli és nyári programokon nem én szedem a parkolási díjat, nem részesülök a strandbevételből és - bár segítem tölteni szinte az összes szálláshelyet -, a szállás bevételekből sem! MINDEN AGÁRDI BÜFÉ ÉS ÉTTEREM „JÓL JÁRT”, A RENDEZVÉNYEIMMEL!
Annak ellenére adtak nagysikerű koncerteket - a traktorokkal odahúzott, majd összeláncolt szemétszállító pótkocsikon...- a legnevesebb magyar zenekarok, - pl. Omega, Piramis, LGT, Generál, -, hogy teljes mértékben hiányoztak a feltételek!... Pl. az áramellátási hiányosságok miatt, rendszeresek voltak a koncerteket félbeszakító áramszünetek... Egy szagos kubikus műhelyben
volt, a zenekari öltöző” és az 1 db, lerobbant ülőkés WC... Hiányoztak a szükséges kiszolgáló helyiségek, asztalok, székek, eszközök, egy iroda és a telefon is... A két kezemmel hoztam létre, majd folyamatosan szépítettem és alakítottam különlegessé és kedveltté, a mostanáig gyönyörű, vízparti kulturális környezetet. A nézőtér általam telepített ősgyepe, azóta már kitaposhatatlanra erősödött!

45 évig! működött sikeresen, az Agárdi Popstrand néven országosan megismert és megkedvelt rendezvényközpont, amelyet - szinte a semmiből - és 90 %-ban saját erőből építettem fel, valamint 95 %-ban, saját erőből üzemeltettem!! Az eddigi fennmaradásom és a „hosszútávúságom” kizárólag
annak volt köszönhető, hogy 1975-től (KEK) körülvett, a Közönség
rokonszenve, ragaszkodása, szeretete és a popművészek szakmai
elismerése!! 1990. óta, a társadalmi és közéleti ügyekben is sikeresen és elismerten dolgozom!

A Velencei-tó szabadtéri színpada, 45 évig bizonyított! De miért csak - összesen! - 30 millió Ft program és 15 millió Ft építési /felújítási, támogatásban részesült?!!... Kizárólag annak köszönhette a fennmaradását, a kedveltségét és az országos ismertségét, hogy a program kínálata 1977-től!, nagyon „találkozott” egy 4 generációs és igényes Közönséggel! ŐK 45 éven keresztül értékelték, hogy a nagy munkával kialakított zöldövezetben, mindig színvonalas, különleges és nagyszabású volt a program és pl. azt is, hogy a plusz költségeket vállalva, - alapfeltételként - mindig 2.1 méter magasra építettem fel, a 9 db színpadomat!
A több tízezer fős hűséges és igényes Popstrand közönség szerint, a működése, a műsor politikája, a szociális érzékenysége és a nemzetben gondolkodása példamutató és követésre méltó, ezért támogatást érdemelt volna! Véleményük szerint, az Agárdi Szabadtéri Színpad is megérdemelt volna, a nagy magyarországi szabadtéri színpadokhoz hasonló támogatást!
Kb.12 évvel ezelőtt a Margitszigeti 720, a tatai 500, az egri 380, a siófoki 200, a debreceni pedig, 250 millió Ft fejlesztési támogatásban részesült!

Cím

Agárdi Popstrand, Chernel István Utca 1
Gárdony
2484

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Agárdi Popstrand új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Agárdi Popstrand számára:

Megosztás