18/05/2026
Floralia-Tavaszünnep, Azaum Római Tábor, Almásfüzitő, 2026.05.16.
Amit nem tudunk befolyásolni vagy megváltoztatni, azzal megtanulunk megbékélni, együtt élni, kihasználni az adott lehetőségeket. Az esőzés sem szeghette kedvét a fellépőknek, vásárosoknak, közreműködőknek, és szerencsére az érdeklődő látogatóknak sem!
A felvonulásra és az óvodai előadásra nem volt alkalmas az időjárás, de a virágáldozattal a Rapax Pannonica Ulpia csapata, a hagyományőrök és a résztvevők igyekeztek kiengesztelni az égieket. A Sonivius Vappae a zenével, a vidám jelenlétükkel ismét hozták azt a hangulatot, ami segített a beöltözőknek és az érdeklődőknek visszarepülni a múltba. A 3D vetítések során a csodálatos természeti környezet és a minket körülvevő állatvilág kelt életre Prech Márton segítégével. A kézműves asztaloknál üvegmaratás - Bajnok Gábor-, szappankészítés- Baji Boszik-, nemezelés- Venczelné Danyi Judit-, fafaragás-Orot István- és kovácsműhely – Benkő Attila-is várta a vendégeinket. A vásárban gyertyát, történelmi ékszereket és süteményeket is vásárolhattak, és vitaminportával, illetve ingyenes ételkóstolóval is készültünk, ahol a lepényeket különféle öntetekkel kínáltuk.
Egy pákásztanya is megtekinthető volt, ahol Somlai Tibor mesélt az érdeklődőnek a lápi élet rejtelmeiről.
Billege Bence az egyedi római kori gyűjteményét mutatta be a közönségnek.
A tárlatvezetés során a római kori viseletekkel és harci eszközökkel, valamint Azaum történelmével ismerkedhettek meg az érdeklődők, de bemutatásra kerültek Magyar Attila Azaum számára tervezett és készített pajzsai, katonai viseletei, valamint Aranyosi János polgári viseletei is, amelyek a jövőben a táborunkban lesznek láthatóak és felpróbálhatóak.
A meghirdetett virágkompozíció kiállításra 3 csodálatos alkotás érkezett: Tatai Kölyöksárkány Shotokan Karate Klub, Virág kuckó Neszmély, Közösségi Ház-Almásfüzitő.
Fortuna, a szerencse istenasszonya többeknek is szerencsét hozott. A látogatók között 3 családi belépőt és egy 3 napos, illetve egy 5 napos ingyenes táboroztatás talált gazdára.
Az estét a Kifordítva együttes változatos zenei kínálatot felvonultató koncertje volt, amelyet örömmel fogadott a nagyteremben a közönség.
A program során a büfé is várta a vendégeinket.
Az iskolai közösségi szolgálatos diákok beöltözéssel és a lebonyolítási feladatokban segítették a program megvalósulását.
Bár az idő borús volt, a rendezvény vidám, tartalmas, és minden pillanatban érezhető volt, hogy a jelenlévő közreműködők mennyire fontosnak tartják, és mennyire szeretik a feladatot, amit felvállaltak, és a tudást, amit szeretnének átadni.
Érdekes, interaktív és igazán megélhető délutánt tölthettünk együtt.
A következő rendezvényünk a Tűzünnep lesz augusztus 1-én, már nagyon készülünk arra is!