29/03/2026
"Igralke su dobile potporu EPK-a, napravile “Bakice” i danas imaju jednu od najuspješnijih karijera u Hrvatskoj što se tiče izvedbenih umjetnosti, nagrada i gostovanja (...) Underdogovi zapravo nose izvedbenu scenu. Od EPK-a su dobili mrvicu veće financiranje i to je bio važan vjetar u leđa. Taj vjetar u leđa nam treba i danas. Za nezavisnu izvedbenu scenu je demotivirajuće to što Igralke trenutno nemaju gdje održavati probe niti igrati predstave u Rijeci. Zvuči nestvarno, ali to je zaista tako. A igraju u europskoj ligi – poručuje Nataša Antulov."
Ono kad nas draga kolegica razgali ovakvim spominjanjem 🥹 I kad nas većinom naljute sudbine EPK-ova ovih prostora... U Rijeci smo dobili Art kvart, zaista, ali izvedbena scena i dalje nema gdje raditi.
"Majke" nismo igrale u Rijeci od gostovanja na Riječkim ljetnim noćima prošlog ljeta. Večeras igramo u Zagrebu, u 19:30, na festivalu Svi smo mi nahero Kuća Nahero. Uvijek se negdje nađu neke kuće koje će nas primiti, a svoju dozivamo i čekamo u Rijeci.
Što je EPK ostavio u naslijeđe kulturnoj sceni Maribora, Rijeke i Novog Sada? Kako su u cijeloj priči prošle lokalne umjetnice i kulturni radnici s nezavisne sc