18/02/2023
Nedjelja, 18h Sveta srca! Ulaz je besplatan 🎶🎵
Predstavljamo vam naše umjetnike koji će nastupiti 19.2. u Muzejsko - galerijskom prostoru Sveta Srca! :)
MARGARETA KLOBUČAR rođena je u Sisku gdje je maturirala solo pjevanje u Glazbenoj školi Frana Lhotke u klasi Marice Pernar, prof. Od 1995.-2001. studirala je solo pjevanje na Sveučilištu za glazbu i izvedbene umjetnosti u Beču u klasi prof. Franza Donnera te studij solo pjesme i oratorija u klasi prof. Roberta Holla. Magistrirala je u Grazu u klasi prof. Ulfa Baestleina. Godine 1998. osvaja prvu nagradu na uglednom natjecanju „Ferruccio Tagliavini“ u Deutschlandsbergu u Austriji, 1999. finalistica je međunarodnog natjecanja „Belvedere“ u Beču. Od 2001.-2015. solistica je ansambla Opere u Grazu gdje je otpjevala preko 50 uloga (Adina, Adele, Alice, Belinda, Hanna, Gilda, Mimi, Musette, Liu, Lulu, Sophie, Violetta, Zdenka, Zerbinetta…) Od 2016. djeluje kao slobodna umjetnica i vokalni pedagog i njeguje oratorijski repertoar te održava recitale solo pjesama čuvenih skladatelja. Redovito nastupa u raznim komornim ansamblima: Capella Lignum, Vienna Brass Quintet, Trio Rosenstern,… Nastupala je u Beču, Grazu, Berlinu, Essenu, Hamburgu, Leipzigu, Nurnbergu, Pragu, Zurichu, Helsinkiju, Trstu, Zagrebu, Ljubljani, Mariboru, Skopju, Dubaiu...
DORA DRACLIN maturira obou u glazbenoj školi Pavla Markovca u Zagrebu u klasi Nevenke Presečan Arvay, prof. Godine 2013. diplomirala je na Muzičkoj Akademiji u Zagrebu u klasi prof. Branka Mihanovića, a tijekom studija polazi satove oboe i kod doc. Daria Golčića. Za vrijeme školovanja osvaja nagrade na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Sudjeluje na brojnim solističkim, komornim i orkestralnim koncertima, između ostaloga u rektorovom nagradom nagrađenim projektima triju umjetničkih akademija: „Ivan Grozni“ i „Carmen“, zatim u sklopu ciklusa „Mladi glazbenici u Matici hrvatskoj“, u salonu Očić, na tribini „Darko Lukić“, a s komornim sastavima nastupa i na raznim festivalima diljem Hrvatske. Kontinuirano se usavršava na oboističkim seminarima u Hrvatskoj i inozemstvu od kojih se ističu najrecentniji - u sklopu „International Oboe Academy“ u Udinama gdje ima priliku raditi s nekim od najvećih oboista današnjice te „Saline Royale Academy“ u Francuskoj. Odmah po završetku studija, Dora stječe iskustvo nastavnice oboe u nekoliko škola u Hrvatskoj (Omiš, Makarska, Zadar) te kao orkestralni glazbenik u brojnim hrvatskim orkestrima (HNK Split, HNK Zagreb, Simfonijski orkestar HRT-a, Kazalište Komedija, Simfonijski puhački orkestar OSRH, Zagrebački komorni orkestar, Varaždinski komorni orkestar), a trenutno je zaposlena kao nastavnica oboe u glazbenoj školi Pavla Markovca.
DARIO TESKERA diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu 1995. g. u klasi prof. Stanka Selaka. Krajem studija i početkom profesionalnog rada u struci snažan utjecaj na njegov profesionalni razvoj ostavlja prof. Anton Grčar (Akademija za glasbo Ljubljana). Od 1996.-1998. usavršava se na prestižnoj Trompeten-Akademie Werder u Bremenu (Njemačka) gdje ima veliku privilegiju učiti od svjetski poznatih solista i pedagoga (P. Thibaud, T. Stevens, J. Wallace, B. Nilsson, J. Thompson, R. Köpp) iz više uglednih orkestara. Iskustvo sviranja u orkestru stjecao je kao student praktikant u Bremenskoj filharmoniji tijekom dvije sezone. Nakon povratka iz Njemačke uspješno polaže audiciju u Simfonijskom orkestru HRT-a (1998. g. trubač solist) i za asistenta profesora trube na Muzičkoj akademiji u Zagrebu (1999.g). Povremeno djeluje u gotovo svim profesionalnim orkestrima u Hrvatskoj. Nastupa kao solist uz pratnju eminentnih domaćih i stranih orkestara, na recitalima uz pratnju klavira ili orgulja te kao član više ansambala komorne glazbe (trija Fiat Lux, Dua Teskera- Perestegi). Nastupio je u Sloveniji, Crnoj Gori, Litvi, Poljskoj, Portugalu, Maroku i Japanu. Član je stručnih žirija natjecanja u Hrvatskoj, Sloveniji, BiH, Srbiji, Sj. Makedoniji. Redovito održava seminare za trubače različitih uzrasta.
ALEN KOPUNOVIĆ LEGETIN maturirao je na teorijskom i klavirskom odjelu u Subotici, a diplomirao orgulje 1997. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi prof. Ljerke Očić. Tijekom studija nagrađen je Rektorovom nagradom Sveučilišta u Zagrebu. Ak.g. 1998/99. usavršavao se na Sveučilištu Mozarteum u Salzburgu, u klasi prof. E. Ullmann, a 2004/05. na Papinskome Institutu za crkvenu glazbu u Rimu. Od 1999. do 2016. djeluje kao orguljaš i zborovođa u Crkvi sv. Lovre u Požegi, pontifikalni zborovođa i orguljaš u Katedrali te umjetnički voditelj Požeških orguljaških večeri i dirigent HKUD-a Vijenac - Požega. Kao solist ili uz orkestre (Zadarski komorni orkestar, Orkestar Hrvatske vojske) gostuje na gotovo svim značajnijim festivalima diljem Hrvatske. Od nastupa u inozemstvu valja istaknuti koncerte u Beču, Budimpešti, Beogradu, Kotoru, Subotici, Ljubljani, Münchenu te Cardiffu. Djeluje i kao dirigent duhovnih kantata i misa te kao korepetitor i komorni glazbenik, a ima i uspješnu suradnju sa muškim klapama Stine i Leggero za koje aranžira i sklada. Član je ansambala "Fiat lux" te "Capella Lignum". Objavio je solistički nosač zvuka „Portret Kraljice“ 2011. u izdanju Croatia Recordsa, te „Hrvatski glazbeni barok“ u izdanju izdavačke kuće Aulos 2020. (uz primadonu Dunju Vejzović). U Subotici mu je 1998. g. dodijeljena Antušova nagrada za promicanje kulture bačkih Hrvata. Godine 2010. dobitnik je Godišnje nagrade grada Požege za doprinos glazbenoj kulturi, a 2013. povelje Oratorijskoga društva crkve Svetoga Marka u Zagrebu, kojom je proglašen počasnim članom.