25/08/2022
Тврђава Жрнов на Авали пре него што су га будалетине динамитом срушиле 1934 да би изградиле споменик Незнаном јунаку ко да није било места и поред да га граде!У Википедији пише да су га утврдили Римљани а Срби обновили,али ко су ти Римљани у Србији били ако су им римски цареви били Срби,а и папе су им били Срби до 16 века,са Дубровчанима су на србском зборили...,археолошки докази о старим Србима ,антима,винчанима,лепенцима,старчевцима,Аријевцима се морало избрисати да би могли да дођу до једне светске владе јер ако су Срби сложни ко над нама може владати кад ми само Бога имамо ко нашег небеског цара,код Аријеваца су жене и мушкарци били једно,без потчињавања или омаловажавања жене...жене,мајке,сестре,ћерке су наши мушкарци чували и волели и није било унижења њене вредности и места у друштву што је римско и ромејског робовласничко царство донело са собом,прво жену да понизи јер она рађа јунаке,код Аријеваца Срба није било робова,ми смо увек били слободно паи сада смо увек у тежњи идеалу слободе...па се тако плански уз помоћ морално заблуделих ,похлепних срба изрода (оних који су погазили ведска начела и славу рода и тројичног Бога правде) из врховних светских позиција финансирало уништење Жрнова, па археолошки локалитет Бањица ( име добила по Бањској води термоминералним изворима) да би изградили баш ту изнад насеље Бањица и чувене војне болнице ВМА и то на археолошком заштићеном локалитету УСЕК,локалитет Жрнов уништен да би подигли насеље Жарково!Тиме су нам избрисали хиљаде година сећања пре Христа!
Ово делим због колективног буђења свести најобразованије србске елите али и сваког чојственог човека са наших простора и заштите нашег градитељског, археолошког и културног блага личним ангажовањем и поменом истих у писаним,фотографија ким,ликовним,музичким,певачким делима,јер ко што рече у свом завештању Србима наш жупан Стефан Немања:"Један откос не чини ливаду!"Будите савесно повезани са вашим прецима и вашим потомцима,не дајте да вас поткупљују и продају,не падајте у замке света подземља и таме јер смо светлост и јест и будет...а ви Стублинци чувајте Црквине!
Слава Богу и роду у истини и благостању!