05/06/2026
U příležitosti 30. výročí partnerství mezi Prahou a Kjótem nás tento týden během svého pražského programu navštívil pan Koji Matsui, starosta Kjóta. 🇨🇿🤝🇯🇵
K modelu Vltavské filharmonie zavítal společně s oficiální delegací města Kjóto. Zástupce vedoucího projektového týmu Martin Gross hosty seznámil s architekturou budovy a konceptem Vltavské filharmonie, jejím významem pro českou kulturu, budoucím programem, ale i rolí v proměně lokality Vltavská a dalšími milníky na cestě k realizaci. Díky 3D brýlím si hosté mohli také virtuálně projít interiéry i přilehlé okolí budoucího národního hudebního centra. 🎶
Děkujeme panu starostovi i celé delegaci za milé setkání, zájem o projekt a vzácný dar, který nám při návštěvě předali. Velmi si toho vážíme a těšíme se, až jednou Vltavská filharmonie přivítá i Kjótský symfonický orchestr.