30/03/2026
Дечји кораци, радознале очи и тиха чаролија откривања прошлости...
Мешовита група предшколаца из објекта Бајка посетила је наш музеј и кроз презентацију „Словарица Прокупља“ упознала град на један посебан начин – кроз свако слово азбуке, уз приче о значајним личностима, догађајима и приликама које су обележиле наш крај. Са посебном пажњом обишли су сталну поставку „Прокупље у 20. веку“, упознајући се са временом које је обликовало данашњицу.
Посебну радост изазвала је стара машина за куцање, која је на најлепши начин повезала слова која су управо учили са некадашњим начином писања. Свако слово добило је свој звук, свој траг на папиру и своју малу причу… Малене руке су је додиривале са дивљењем, као да ослушкују време које је прошло.
У тим тренуцима схватамо да музеј није само место где се чувају предмети, већ и место где се рађају прве успомене, љубав према прошлости и искра која остаје за цео живот.
Радионица је одржана у оквиру пројекта Слова, ПУ Невен, који су реализовале васпитачице Данијела и Даца.