Wilding

Wilding WILDING is een poëtische interactieve luistervoorstelling die je uitnodigt om de betreden paden te verlaten, te verdwalen en te dolen.

Op 2 juli 2022 lanceert cultureel centrum De Spil in Roeselare de allereerste editie van de immersieve verdwaalwandeling WILDING. Via onze unieke audio-app krijg je een jaar lang toegang tot de mysterieuze audiowereld die verborgen ligt in het lokale Bergmolenbos. Deze ervaring in 360° audio dompelt je onder in een ver en mysterieus verleden, toen mythologie nog deel uitmaakte van het dagelijks le

ven. Je hoort mythische natuurwezens uit oude sagen weer tot leven komen, en getuigenissen over ontmoetingen met waterduivels en witte vrouwen. In deze onzichtbare wereld versmelten soundscapes, muziek en verhalen met het landschap. Met geluid als kompas zoek je je weg, elke keuze is een nieuwe wending. Je wordt geprikkeld, maar ook uitgedaagd – want zijn wij echt zo anders dan onze voorouders? Activeer de app op je smartphone, zet je hoofdtelefoon op, spits de oren en volg het onbekende pad. (*) WILDING is een verhaal in Augmented Reality Audio: we voegen een digitale audiolaag toe aan de reële wereld. In WILDING vloeien het landschap, de soundscapes en de keuzes van de wandelaar samen in een beklijvende verhaalbeleving. De Spil biedt de app een jaar lang gratis aan. Downloaden kan via www.despil.be/wilding

08/11/2022

Not all those who wander are lost 💚

Verlaat de betreden paden en dool door soundscapes.
De winterversie van WILDING doet de volksverhalen van de streek eer aan. Trek naar het Bergmolenbos en laat je leiden door je oren.

28/10/2022

🔥WILDING: DE WINTERVERHALEN🔥

Vanaf vandaag spookt het in het Bergmolenbos in Roeselare.

Deze winter wordt de immersieve audiobeleving WILDING een stukje donkerder dan de lichtvoetige zomerversie. Zoek je weg door onheilspellende 3D soundscapes en enge vertellingen en volksverhalen van de streek.

De app download je gratis via je app-leverancier.

Meer info op www.despil.be/wilding

Met dank aan De Spil Cultuurcentrum, Ilse de Koe en Trompet, voor de promofilmpjes.

Concept en script WILDING Cathérine Ongenae Stemmen Ilse de Koe Mathias Sercu - acteur/zanger/scenarist Benjamin Sercu Pascale Petralua Soundtrack Steven De Bruyn Sound design Titi-Lola Kuku Tech wizard Poppins & Wayne Affiche Anke Reiling

Wilding kwam tot stand met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds en De Spil Cultuurcentrum

09/07/2022

De Standaard tipt WILDING dit weekend met stip in Radar!

🌿 Vanavond gaat WILDING in première in het Bergmolenbos in Roeselare - mijn eerste immersieve verhalenproject waarin erf...
02/07/2022

🌿 Vanavond gaat WILDING in première in het Bergmolenbos in Roeselare - mijn eerste immersieve verhalenproject waarin erfgoedverhalen en soundscapes in 3Daudio versmelten met het landschap.

🌿 WILDING is geen audiogids, integendeel. De ervaring nodigt je uit om te verdwalen en te navigeren op basis van geluid. Echt verloren lopen zul je niet, daarvoor is er het AudioKompas.

🌿 Toegang tot de audio krijg je via de WILDING-app. Neem dus je opgeladen smartphone mee (gps-connectie is noodzakelijk), oortjes en stevige wandelschoenen - de mooiste verhalen liggen op de onbetreden paden! Je kunt de luisterwandeling een jaar lang *gratis* doen - het natuurgebied is mooi, vaut le détour. 😉

🌿 De lancering vieren we met een Storytellingavond die wordt gehost door RELAAS - waar de vertellers het publiek vergasten op een waargebeurd verdwaalverhaal. Ook Steven De Bruyn, die tekende voor de soundtrack, komt spelen. Je zult ook de warme stem van Mathias Sercu horen. Het weer zit mee, het wordt mooi!

🌿 Uiteraard is dit geen soloproject.

WILDING kwam tot stand met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds en is een productie van Wim Forceville en Wanderling (storytelling agency van Cathérine Ongenae), in coproductie met De Spil Cultuurcentrum

Concept en regie Cathérine Ongenae
Soundtrack Steven De Bruyn
Stemmen Mathias Sercu Benjamin Sercu Pascale Petralia Ilse de Koe
Sound design Titi-Lola Kuku
Illustratie Anke Reiling
Productontwikkeling Wim Wouters

Op 2 juli lanceert De Spil Cultuurcentrum de interactieve soundwalk WILDING in het Bergmolenbos in Roeselare. Mijn eerst...
10/06/2022

Op 2 juli lanceert De Spil Cultuurcentrum de interactieve soundwalk WILDING in het Bergmolenbos in Roeselare. Mijn eerste eigen audioproject waarin ik erfgoedverhalen laat versmelten met het landschap waarin ze ooit verteld werden.

Deze 360° audio-ervaring nodigt je uit om te verdwalen in een ver en mysterieus verleden, toen mythologie nog deel uitmaakte van het dagelijks leven.

Met geluid als kompas zoek je je weg, elke keuze is een nieuwe wending.

Je hoort mythische natuurwezens uit oude sagen weer tot leven komen, en getuigenissen over ontmoetingen met waterduivels en witte vrouwen.

Je wordt geprikkeld, maar ook uitgedaagd – want zijn wij echt zo anders dan onze voorouders?
Meer informatie vind je op www.despil.be/wilding

Zondagavond is iedereen welkom op het Clubhouse storytelling-event ‘Pas maar op of ik eet u op’’, waar Pieter Blomme en ...
09/03/2021

Zondagavond is iedereen welkom op het Clubhouse storytelling-event ‘Pas maar op of ik eet u op’’, waar Pieter Blomme en ik oude volksverhalen opdissen en uitzoeken hoe actueel die vandaag nog zijn.

We zijn beiden geobsedeerd door verhalen, Pieter en ik. Verhalen zijn mijn kompas, mijn gidsen voor het leven. Zo leerde ik Pieter kennen. Hij is een van de krachten achter storytellingorganisatie Relaas, en hij coördineert het postgraduaat Digital Storytelling aan het KASK.

We zijn ook compatibel. Terwijl hij zoekt naar fantastische vertellers met waargebeurde verhalen, zoek ik in de fantasie naar de kern van waarheid. En dat gaan we zondagavond dus LIVE doen op Clubhouse, hopelijk met jullie erbij.

Sunday, March 14 at 9:00pm CET with Pieter Blomme, Catherine Ongenae. Hoe echt en actueel is de boeman? Catherine werkt rond mythes en sprookjes. Pieter met waargebeurde verhalen. We lezen volksverhalen rond “de boeman”, en zoeken hoe levend deze kwelgeest vandaag is.

Wie niet begrijpt wat 'Lost and found' plots in zijn of haar tijdlijn doet: we hebben de naam van de pagina ‘Bloot’ vera...
22/02/2020

Wie niet begrijpt wat 'Lost and found' plots in zijn of haar tijdlijn doet: we hebben de naam van de pagina ‘Bloot’ veranderd.

Je vraagt je misschien af waarom? De naam trok (om begrijpelijke redenen) al een hele poos mensen aan die hoopten op iets dat wij niet te bieden hebben.

Omdat we intussen in volle voorbereiding zijn van storytellingactiviteiten, leek dit een goed moment om dat misverstand de wereld uit te helpen. 😁

Lost and found heeft een nauwe band met het artistieke productiehuis Wanderling. Beschouw het als een broedplaats, een lab voor frisse ideeën en onderzoek.

Fijn weekend nog, en vergeet niet om een beetje verloren te lopen. 🔥

Adres

Bergmolenbos
Roeselare
8800

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Wilding nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Wilding:

Delen