Spicy Dancer

Spicy Dancer Barkó Tamás táncművész, tűzzsonglőr, origamis, boros/kávés.

04/06/2026

Eljött a szombat Máj. 30-a a Braille marathon napja.

Kezdésre mentem, hogy meghallgassam az előttem és utánam olvasókat.
Balomon egy volt tanárnőm ül, Margó néni, aki negyedikes koromban Braille rövidírást tanított nekem.
Már izgultam jó előre, gyakran mentem le a volt ebédlőbe kávézni. ági néni, és éva néni voltak régről ismerősök, Piroskával a zongora és szolfézs tanárnővel most találkozom először.

Volt iskolatársak is mikrofonhoz ülnek és sorrakerülök én is.

A Braille-hez kapcsolódó első emlékem várakozás közben jutott eszembe Pali bácsi a Budai várban volt trafikos.

Elkezdek olvasni, remeg a kezem, mikrofonláz.
Mutatok belőle egy rövid részletet.

Hosszan készültem az idei Braille Marathonra.Az esemény idén harmadik alkalommal került megrendezésre, nekem viszont ez ...
03/06/2026

Hosszan készültem az idei Braille Marathonra.
Az esemény idén harmadik alkalommal került megrendezésre, nekem viszont ez volt az első.
Az ünnep apropóját két különleges évforduló adta: idén 200 éves a látássérültek oktatása, és 201 éves a Braille-kultúra.
Felmerült bennem a kérdés: mit olvassak?
Olyan szöveget szerettem volna választani, ami a látássérültekhez is kapcsolódik, de hozzám is közel áll.
Így esett a választásom É. Szabó Márta Akinek a madarak is Chopint énekelnek című könyvére, amelyet először meghallgattam. Előzetesen a svájci, grindelwaldi fejezetre gondoltam, végül mégis egy másik rész mellett döntöttem.
A könyvben sok olyan szereplő van, akikhez közvetve vagy közvetlenül kapcsolódtam — és kapcsolódom ma is.
Van benne egy életérzés: sütemény és kávé. Ezt én is megkaptam, amikor Tamás egy délután elkezdte nekem tanítani Bartók Este a székelyeknél című darabját, valamikor a kétezres évek elején.
Nyíregyházáról megkaptam a szöveget pontírásban, így kezdődhetett a gyakorlás. Közben eszembe jutott: mi lenne, ha Tamásnak is felolvasnám személyesen az esemény előtt?
Így is lett. Máj. 22-én sikerült rá alkalmat kerítenünk.
Egy dologra nem számítottam: arra, hogy kamera is lesz, mert éppen készül Tamás életrajzi dokumentumfilmje. De végül belementem.
Ötkor találkoztunk, és este kilenc körül jöttünk el.
Volt, hogy eszembe jutott: mégsem vagyunk teljesen egyedül, mert ott van velünk egy kamera is. Aztán az újrakezdett gondolatok és mondatok után — talán a bor is segített — lassan el tudtam engedni, és megfeledkeztem erről a látható-láthatatlan vendégről.
Szóba került köztünk minden: most, múlt, jelen, család, régi emlékek. Ettünk, ittunk, Tamástól zenét hallgattunk: Debussyt és az említett Bartók-darabot.
Indulás előtt készült rólunk ez a kép: Tamással ülünk egymás mellett, velünk szemben Réka és Juli, aki később csatlakozott hozzánk.
Azóta megvolt a Marathon is, jól sikerült többek visszajelzése alapján is, magam is így éltem meg belülről. Persze nem maradhatott el belőle az izgulás sem, csak úgy, Tomisan.
Az eseményről nemsokára készítek egy külön posztot is.

Sziasztok!Május elseje nem először kiemelt nap a többi közül, a Balta kortárs táncművészeti díjat vehettem át a Trafóban...
11/05/2026

Sziasztok!

Május elseje nem először kiemelt nap a többi közül, a Balta kortárs táncművészeti díjat vehettem át a Trafóban.
Öt éve indult a kezdeményezés és bizonyára jövőre is lesz folytatás, amikor majd én is tovább adhatom másnak csak úgy, ahogy én kaptam Bruckitól, ahogy mi ismerjük őt (Bruckner Csaba).

A laudációban elhangzottak a zenei, táncos, szemlélet formáló, érzékenyitő programjaim mellett kollégák nevei is, akikkel a mai napig is aktív munka és baráti kapcsolatot ápolok.
Bóta Ildikó,
Gál Eszter,
Kálmán Ferenc,
Mészöly Andea, ők ketten ott is voltak Ferivel az átadón.
Köszönöm az eddigi 24 év munkájáért kapott elismerést, ami DJ Palotaival és egy trambulinasztallal indult, amin én ugráltam a Trafóban. Később Indiával és Bozsik Yvette-tel folytatódott és még ki tudja mit hoz a jövő…

10/01/2026

Utolsó örömcsúszás!

Viszlát jövőre, vagy egy következőn.

09/01/2026

Sikerült egy eggyel nehezebb pályán is lecsúsznom a piroson így szintet is egyet léptem előre.

Holnap még lesz délelőtti csúszás, amolyan búcsú jelleggel a tábortól.

07/01/2026

Körübelül 30 év után újra havon.

Köszönöm Nektek akik hozzájárultatok ahhoz, hogy eljussak idén a Láss egyesület sítáborába.

Alma a közös ide utat Veled, hogy sofőr voltál és tegnap tudtuk meg, hogy együtt dolgozunk majd és csúszunk egészen Péntek estig.

A többit elmesélem élsszóban, hátha addig még egy videóval is újra jelentkezem.

Györgyi Bihari László Böröcz Judit Gombas

Adresse

Präbichl

Webseite

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von Spicy Dancer erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Teilen