03/02/2023
Gondolt már rá valaki, mi lenne, ha minden autó elektromos lenne...
És ha egy 3 órás dugóban ragadnánk a hidegben hóviharban, mi lenne ezekkel az amúgy is gyorsan merülő akkumulátorokkal?
Mert bár fűteni tudnak, de gyorsan lemerülnek.
Képzeld el, hogy egész éjjel az úton ragadtál, se akkumulátor, se fűtés, se ablaktörlő, se rádió, se GPS, mert az akkumulátor régen lemerült.
Megpróbálhatsz mentőt hívni és megvédeni a családodat, de segíteni nem tudnak, mert minden út le van zárva, és valószínűleg minden rendőrautó elektromos lesz.
És a sok, kilométernyi sorban álló lemerült elektromos "autóroncs" sűrűjébe amúgy sem tudnak bejutni.
És amikor az utakat több ezer töltetlen autó zárja el, senki sem mehet tovább.
Akkor majd mi lesz...?
Ugyanez a probléma a nyári szünetben a kilométer hosszú sorok.
Elektromos autóban a klíma bekapcsolásának lehetősége csak rövid ideig lenne elérhető. Az akkumulátorok ezért elég hamar lemerülnének!
Persze a politikusok vagy újságírók ezekről a problémákról nem beszélnek, pedig ez csak két kisebb példa volt arra, hogy milyen eshetőségek merülhetnek fel, amik akár emberéletekbe is kerülhetnek.
És emellett senki nem beszél a használaton kívüli akkumulátorok ártalmatlanításának jövőbeli problémájáról!
Ez a jövő, amit el akarnak hitetni velünk, amiről papol most mindenki, mert a nagy autógyárak ebben az új irányban látják annak a lehetőségét, hogy minden autót használó családról még egy bőrt lehúzzanak.
Aztán majd belefulladunk az akkumulátor tengerbe...
Megesz minket a szennyezés, mellyel ezeket a hatalmas "galvánelemeket" előállítják, de erről már senki sem beszél, hiszen ezek mind apró betűs részek a prospektusban, amiben meg akarnak győzni minket, hogy zöldüljünk, a bolygó érdekében.