17/05/2026
Evo da se i javim se obzirom da je park ponovo zatvoren, a nama stižu upiti zašto, kako, koliko,.......
Znači, park smo morali zatvoriti nakon što smo radili punih 10 dana jer je krenula rekonstrukcija županijske ceste od rotora Červar Porat do Svete Ane u dužini cca 800m.
Eto, viša sila, strpljen-spašen, poslije kiše dolazi sunce, ....itd.
U svakom slučaju mi smo zatvoreni kako okreneš. 🙃
A taman se počeli zagrijavati za sezonu. Krenule I prve recenzije i naravno oni ego-tripovi, ali i oni koji imaju za reći a da ne provjere informacije.
Pa tako moram napomenuti i zamoliti one koji razmišljaju u smjeru da nas uspoređuju sa zoološkim vrtovima u Zagrebu i(ili) Ljubljani, da to ne čine.
O tome sam pisao i spomenuti ću još jednom. Zagrebački zoološki vrt je star 101 godinu, njega financira grad Zagreb, država i još na puno puno načina. Ljubljanski također, a mi se financirao sami, i isključivo od ulaznica i to radimo otprilike 6.mjeseci, a drugih 6.mjeseci kada smo zatvoreni za posjete moramo i dalje održavati "hladan pogon" , tj. ptice, koje su živa bića, plaće nas djelatnika i da ne nabrajam dalje.
Zato poruka svim onima koji imaju diletantski pristup prikupljanju informacija i plasiranja istih u javni prostor da to čine promišljeno i odgovorno.😉
Ljudi, javimo na vrijeme kada smo ponovo otvoreni.
Pusa bok! 😁